Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
Az Identity Manager 4 Standard kiadása teljessé teszi a Novell személyazonosság-kezelő termékcsaládját, mellyel egyszerűbbé, gyorsabbá és olcsóbbá válik a felhasználói jogosultságok törvényi és egyéb előírásoknak is megfelelő biztonságos kiosztása és kezelése.
A Novell Identity Manager 4 Standard Edition termékével biztonságosabbá tehető a vállalati személyazonosság-kezelés és könnyebben teljesíthetőek a jogosultságok igénylésére, jóváhagyására és nyilvántartására vonatkozó törvényi, iparági és szervezeti előírások. A Standard kiadás immár a második tagja az Identity Manager 4 termékcsaládnak, a Novell személyazonosság-kezelési problémák megoldására kifejlesztett megoldásának. A Novell Identity Manager egységes keretrendszert biztosít a személyazonossági adatok, jogosultságok és jelszavak fizikai, virtuális és felhőalapú környezetekben történő kezeléséhez.
Az alkalmazások egyszerű integrálhatósága és a jogosultságigénylés hatékony automatizálása ma is fontos kívánalmak az informatikai szervezetek számára. Mindezek kielégítésére az új verzió egyesíti a szabályalapú felhasználói erőforrás-kiosztást az aktuális és a múltbeli állapotokra vonatkozó jelentésekkel, a megnövelt skálázhatósággal, valamint a Microsoft SharePoint és az SAP ERP rendszerekhez írt új csatolókkal. Az integráció a felhőalapú környezetek biztonságossá tételét is elősegíti, hiszen olyan szolgáltatásokhoz is csatlakozhat, mint például a Salesforce.com vagy a GoogleApps.
Kapcsolódó cikkek
- NOD32 Antivirus már Linuxra is
- A Novell fürtözéssel támogatja a HP-szervereket
- SUSE Manager: fejlett rendszerfelügyeleti eszköz Linuxra
- A Watson ereiben "Linux vér" folyt
- 200 hazai szakértői vélemény a megfelelőségi követelményekről
- Ingyenes adok-kapok: megnyílt a SUSE Gallery, a Linux-alapú szoftverkészülékek tárhelye
- Novell: rendszergazdai tevékenység szoftver felügyelete Unix és Linux platformon
- 123456 a leggyakrabban használt jelszó
- Elérhető a Novell SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 1
- 123456 - tud ennél jobb jelszót?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A járvány alatt is nőtt a környezetbarát csomagolóeszközök iránti kereslet
A koronavírus járvány minden korábbinál nagyobb kihívás elé állította a vendéglátóipari vállalkozásokat. Az éttermek számára a házhozszállítás, illetve az elviteles értékesítés jelentette és jelenti még ma is a működés lehetséges módját, ezért a készételek csomagolására alkalmas dobozok iránti igény jelentősen nőtt. Az Indepack Kft. 2020-as évi eladási adatai szerint stabil növekedést mutatott a környezetbarát csomagolóeszközök iránti kereslet is, vagyis a környezettudatos szemléletű éttermek továbbra is kitartottak a zöld termékek mellett.
Biztató jelek: 2020 negyedik negyedévére stabilizálódott a hazai álláspiac
A koronavírus második hulláma már egyáltalán nem érte a márciusihoz hasonló sokként a hazai munkaerőpiacot. 2020 utolsó három hónapja a stabilizálódás és a jövőre való felkészülés jegyében telt, az új álláshirdetések száma csupán egy százalékkal maradt 2019 azonos időszakának szintjétől – derül ki a Profession.hu negyedik negyedéves jelentésének adataiból.
Bízzuk a robotolást a robotokra!
Időről időre visszatérő aggály, hogy a robotok elveszik az emberek munkáját. Valójában azonban leginkább azokat az egyszerű és gyakran ismétlődő feladatokat lehet rájuk bízni, amelyek összességében sok időt vehetnek el az értékesebb, üzleti szempontból hasznosabb munkáktól. A Micro Focus szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy manapság már nagyon könnyű a robotoknak és a szoftvereknek átadni ezeket a teendőket. Így hatékonyabbá válik a szervezet működése, és az alkalmazottak fontosabb tevékenységekre koncentrálhatnak.
Öt év alatt megduplázódott itthon az informatikusok iránti kereslet
Kétszeresére nőtt az informatikusok iránti kereslet Magyarországon: a munkáltatók 44 ezer digitális szakembert vehetnének fel a következő két évben, ha nem kellene számolniuk a munkaerőpiac realitásaival, azaz az évről évre növekvő szakemberhiánnyal – derül ki egy most elkészült kutatásból. Az ITM, az IVSZ és a KIFÜ megbízásából készült átfogó digitális munkaerőpiaci felmérés egyik legfontosabb megállapítása, hogy önmagában a felsőoktatás sem mennyiségi értelemben, sem strukturálisan, sem pedig minőségi szempontból nem tudja követni a munkaerőpiac növekvő digitális szakemberigényét, ezért összefüggő, a köznevelésre, a szak-, és felnőttképzésre, illetve a motivációs tényezőkre is kiterjedő stratégiára van szükség.
Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára
A robotoknak energiára van szükségük, még a Holdon is. Az elektromos áramot általában fedélzeti napelemekből nyerik, ám a kisebb méretű robotoknak kiegészítő áramforrásra is szükségük van. Ehhez két új technológiát – a vezeték nélküli töltést és az intelligens önálló navigációt – kombinálják a kutatók. A kisméretű robotokat úgy szerelik fel és tanítják be, hogy kiszámíthatatlan körülmények között is eljussanak a vezeték nélküli dokkolóállomásukhoz. Mindezt olyan környezetben, ahol a GPS technológia nem alkalmazható.