A Google versenytársat szán a Facebooknak

A keresőmotorjáról ismert Google a személyes adatok és információk biztonságosabb kezelésére fekteti a hangsúlyt, a tervek szerint a tagok csak épp az általuk kiválasztott barátaikkal osztanának meg információkat, és nem minden ismerőssel. "Az ember eltérő kapcsolatokat ápol különböző emberekkel, van, amit egyetemi barátaival oszt meg, mást pedig a szüleivel. A főnökkel pedig szinte semmit" - magyarázta Vic Gundotra, a Google szoftverfejlesztési szakembere.
A probléma az, hogy manapság a világhálón mindenki megkapja a "barát" bélyegzőt, ami később gondot okoz a felhasználóknak - utalt vélemények szerint a Facebook közösségi portálra a szakember.
A világ legjelentősebb közösségi oldala legutóbb azért tűnt fel rossz fényben, mert kezelhetetlen "gigabulikra" toboroztak rajta társaságot, és arcfelismerő alkalmazását is sokan bírálják. Csaknem 700 millió felhasználóval a Facebook kritikus tömeget ért el - vélekednek jó néhányan.
A Google+ oldalán a tagok kapcsolati köröket határoznának meg, ilyen lenne például a család vagy a munkatársak csoportja. A szolgáltatás építőkövekből rakódna egymásra. Az új közösségi portál Sparks nevű "fiókjában" a tagok megjelölhetnék, hogy mely témák érdeklik őket, majd annak megfelelő webes tartalmakat kapnának. A Google birtokában lévő YouTube és a Google News révén ez a szolgáltatás széles skálát fedne le. Ha valaki hozzá akarna szólni egy-egy témához, elérhetné a hasonló érdeklődésű felhasználókat. A Facebook like gombjától eltérően a hamarosan induló portálon a +1 gombra való kattintással lehetne jelezni, ha tetszik valami.
A Hangouts "fiókban" nagyobb csoportokkal nyílna mód videocsetelni vagy szöveges üzeneteket váltani. Fontos szerepet szánnak a Mobile nevű szolgáltatásnak, ennek alkalmazásával a felhasználók bejegyzéseik alkalmával közölhetik, éppen hol tartózkodnak. A tagokat azonnali képfeltöltés lehetősége is várja.
Azt már hónapok óta sejteni lehetett, hogy a Google olyan fejlesztésen dolgozik, amely versenytársa lehet a Facebooknak. Az amerikai internetes óriás eddigi kísérletei - köztük a Buzz nevű szolgáltatás - nem vált sikeressé, és az Orkut nevű portál is csak kevés helyen lett népszerű.
A Google+ egyelőre csak teszt üzemmódban fut felhasználók szűk körével, akik meghívással lehetnek tagok.
Kapcsolódó cikkek
- Picasa 3.9.0 Build 135.86
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Twitter és Facebook nélküli böjtölést tanácsolt egy olasz pap
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- A brit gyerekek csaknem fele használja a Facebookot
- Ausztria - Az ORF-nek megtiltották a jelenlétet a Facebookon, a pártok törvénymódosítást sürgetnek
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (2. rész)
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (1. rész)
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
A LEO-műholdak a világ minden szegletébe elhozhatják a nagy sebességű internetet – ha nem állnak egymás útjába. A Deloitte TMT Predictions 2020-as jelentése így fogalmazott: az alacsony Föld körüli pályán (LEO) működő műholdak konstellációi vagy forradalmat hoznak el a szélessávú szolgáltatásokban, vagy egy nagy rakás űrszemét keletkezik. Három évvel később még mindig nem teljesen egyértelmű, melyik szcenárió jön be, sok vállalat azonban továbbra is az előbbire szavaz.
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.