Rugalmas adatkezelés a Fujitsu új Eternus DX tárolóival
A Fujitsu második generációs ETERNUS DX, azaz ETERNUS DX S2 lemezes tárolórendszerei 2011 nyarától kaphatók az üzletekben, tovább bővítve a vállalat korlátlan adatkapacitás-bővítést és adatbiztonságot nyújtó „rugalmas adatszéf” koncepcióját.
A kritikus adattömeg bővülésének kezelése jelenti az egyik legnagyobb kihívást a szervezetek számára a digitális korszakban. Mivel mára az adat vált a legfőbb üzleti értékké, fontos, hogy a tárolóinfrastruktúra lépést tudjon tartani a fejlődéssel. A rugalmas adatszéf koncepció jegyében a Fujitsu úgy fejlesztette tovább az ETERNUS tárolórendszereket, hogy képesek legyenek kezelni a digitális társadalomra jellemző gyors ütemű és gyakran váratlan adatmennyiség-növekedést.
A Fujitsu azt is garantálja a ügyfeleinek, hogy a lemezes tárolórendszerük a lehető legmagasabb szinten kielégíti az üzletmenet-folytonosság és az adatintegritás követelményeit, és ezzel párhuzamosan megszünteti a teljesítmény és a sávszélesség szűk keresztmetszeteit. Lényeges, hogy az ETERNUS rendszerek energiahatékonyabbak, minimális helyet igényelnek, egyszerűsítik az üzemetetést, miközben a jövőbeni kapacitásbővítést is rugalmasan támogatják.
Az új generáció leglényegesebb jellemzője a rugalmas adatkezelés. Az új ETERNUS SF szoftverrel megvalósított egységes felügyelet a teljes ETERNUS DX lemezes tárolócsaládra kiterjed. A család modelljeinek rugalmas ötvözése vagy cseréje minimális költséggel megoldható. A leggyorsabb lemezes tárolórendszer most még nagyobb kapacitást és I/O teljesítményt nyújt a jövőbeni igényeket kielégítő, rugalmas skálázás támogatására. A zöld funkciók mérséklik az áramfogyasztást és a helyigényt, ugyanakkor lehetővé teszik az új rendszerek integrálását a már amúgy is zsúfolt adatközponti környezetbe. A virtualizációs szabványok támogatása és integrálása révén a tárolók a legújabb szerverkörnyezetekbe is beilleszthetők.
A bevált nagyvállalati adatbiztonsági képességek kisebb vállalatoknál is megfizethető áron tartják fenn az üzletmenet folytonosságát. A beépített adatintegritásnak (pl. a hardverhibák proaktív észlelése és megszüntetése, rendszerek keresztellenőrzése) köszönhetően az adatbiztonság garantált. A rendszerarchitektúrába épített titkosítási technológiák még a rendszer élettartamának végén is megvédik a kényes adatokat az illetéktelen hozzáféréssel szemben (pl. újrahasznosítás esetén).
Kapcsolódó cikkek
- Külső SSD Flash-meghajtók a Iomega-tól
- IOCELL NetDisk: tárolás, gyors küldés és megosztás
- Billió adat lekerekített formában
- Kingston Generation 3
- Nyugdíjba készül a merevlemez
- Formabontó hordozható merevlemezek az Iomegától
- LG multimédiás lejátszó és háttértár
- Második generációs Kingston SSD-meghajtók
- Még rugalmasabb adattárolás: Fujitsu Eternus DX90
- Külső adattároló meghajtóból vezeték nélküli hálózati tárolót varázsol az Iomega
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A technológia területén dolgozó nők szervezetét alapítja meg a Vodafone
A Vodafone Magyarország kezdeményezésére, a Lenovo Magyarország és a BOOKR Kids társalapításával elindul a Women in Technology Hungary Egyesület, amely a technológia területén tevékenykedő nőket kívánja összefogni. A szolgáltató az egyesület megalapításával egy olyan közös tudásmegosztó és kapcsolatépítő platformot kíván létrehozni, amely egyfelől párbeszédet generál a szervezet tagjai között, másfelől inspirációt, mentoringot és szakmai segítséget nyújt a jövő női generációja számára.
A lakosság a legnagyobb energiafogyasztó
A világ teljes energiafogyasztásának egyharmadát Kína és az Amerikai Egyesült Államok adja, ha egyaránt figyelembe vesszük a lakossági és ipari felhasználást. Magyarországon viszont mindkét államénál nagyobb a lakosság energiafelhasználási aránya: míg hazánkban 32 százalék, addig az Egyesült Államokban csupán 18 százalék. Az Eurostat adatai szerint a legtöbb környező országénál is többet fogyaszt a magyar lakosság: Ausztriában 23, Csehországban 26, Szlovákiában pedig mindössze 20 százalék ez az arány. A számok alakulását az is befolyásolja, hogy hazánkban jóval alacsonyabb az ipari célú felhasználás, míg a cseheknél sokkal több az energiaintenzív ipari termelés.
Bemutatta biztonsági előrejelzését a Check Point Software
A Check Point Software Technologies Ltd. kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta 2021-re vonatkozó biztonsági előrejelzését. A tanulmány a CPR kutatói által megfigyelt legfontosabb támadási vektorokat és technikákat ismerteti annak kapcsán, ahogy a bűnügyi, politikai és nemzetállami szereplők kihasználták a COVID-19 pandémia által okozott zavarokat, hogy a különböző szektorokban működő szervezeteket célba vegyék. Ugyanakkor tartalmazza mindazon információkat, melyekre a cyber-biztonsági szakembereknek és a C-szintű ügyvezetőknek szükségük van szervezeteiknek a védelméhez ezen ötödik-generációs cyber-támadásokkal és fenyegetésekkel szemben.
Az ABB-t ismét a világ egyik leginnovatívabb vállalatának választották
2021-ben az ABB-t a világ egyik leginnovatívabb vállalatának minősítette a Clarivate, amely globális vezető szerepet tölt be a tudományos és akadémiai kutatási adatok, a szabadalmi információk, valamint a megfelelési előírások elemzése terén.
Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására
A március 6-ai Energiahatékonysági Világnap már több mint két évtizedes múltra tekint vissza, megünnepléséről egy 1998-as ausztriai konferencián született döntés. Az energiahatékonyság azóta az EU célkitűzéseiben is fontos szerepet kapott, az uniós direktívák az energiafogyasztás csökkentésére vonatkozóan egyre ambiciózusabb célokat tűznek ki.