Magyar Termék Nagydíjat nyert az első magyar érintőképernyős GPRS mobiltelefon
Az első magyar érintőképernyős GPRS mobiltelefont – „Vario Medcare” néven – idén mutatta be a MOHAnet Mobilsystems Zrt. a Medcare Classic utódaként. Az új készülék rövid idő alatt több szakmai elismerésben is részesült, tegnap pedig az elődmodell 2008-as sikerét megismételve elnyerte a tizenegyedik alkalommal kiírt Magyar Termék Nagydíjat. A Vario Medcare a legfőbb elismerés mellett az Informatikai Nívódíjat is bezsebelte. A díjakat Havasi Zoltán, a MOHAnet Mobilsystems Zrt. vezérigazgatója vette át 2011. szeptember 1-én a Parlament Felsőházi Termében.
„Büszkeséggel tölt el, hogy cégünk ötéves pályafutása során már másodjára vehetjük át a Magyar Termék Nagydíjat. Komoly fejlesztőmunkánk eredménye ez a siker, amelyből vállalatunk minden munkatársa kivette a részét” – mondta el Havasi Zoltán a díjátadót követően, majd folytatta: „Munkánk során mindig arra törekszünk, hogy lehetőség szerint az ügyfelek elvárásainak megfelelően alakítsuk ki termékeinket. Éppen ezért a ma divatosnak számító multimédiás alkalmazások sokasága helyett a Vario termékcsalád fejlesztése során a funkcionalitást tartottuk szem előtt. A végeredmény nem egy divatos, hanem sokkal inkább a mindennapokban hasznos, használható készülék lett.”
A „Vario Medcare 4in1” Lifeguard készülék 0-24 órás személyfelügyeletre, személyvédelemre, terápiakövetésre valamint hagyományos telefonszolgáltatásra (4in1) egyaránt alkalmas. Ezáltal a GPRS alapú segélyhívó teljes értékű mobiltelefonként is használható, és az ügyfélnek lehetősége nyílik arra, hogy opcionálisan a beszéd funkcióra is előfizethessen. A készüléket jellemzően idős, vagy más okok miatt gondozásra, felügyeletre szoruló személyek használják lakhelytől, kapcsolati státusztól teljesen függetlenül. A szolgáltatás havi díja nagyban függ az előfizetői igényektől, 4.000 Ft-tól 10.000 Ft-ig is terjedhet. Az alapszolgáltatásban 0-24 órás felügyelet, a diszpécser azonnali intézkedése, valamint a GPS alapú online követhetőség foglaltatik benne.
„Magyarországon kívül már elérhető a mobiltelefonunk Szlovákiában és Romániában is, de célunk, hogy további országokban is megtalálhatóak legyenek a MOHAnet termékei” – tette hozzá a vezérigazgató.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil távfelügylet Telenor Hiperneten
- A gép-gép közötti kommunikációra épít a MOHAnet
- Nő az igény a gép-gép közötti kommunikációs szolgáltatásokra
- GPRS-modem a laptopról való mobilozáshoz
- Calypso vezeték nélküli Wi-Fi/GSM-GPRS telefon
- IP-alapú hálózat-független adatátviteli technológiát próbált ki a Nokia és az NEC
- Tisztességtelenül korlátozta a Vodafone a GPRS internetet
- WiFi-GPRS roaming szolgáltatást tesztel a brit mentőszolgálat
- 2004 a rádiós és webtelefon-technológiák sikeréve lesz?
- Olcsóbb WAP és GPRS csomagok, változatlan akciós tarifa a Westelnél
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Értékes nyereményeket vehettek át a pályázók a Digitális Témahét ünnepélyes záróeseményén
Hazánk legnagyobb digitális pedagógiai eseményének, a Digitális Témahétnek ünnepélyes záró rendezvényén hirdette ki különdíjasait a Vodafone Magyarország Alapítvány. A programsorozathoz évek óta számos aktivitással kapcsolódó Alapítvány idén egy digitális kalandjáték-készítő versenyt hirdetett meg, amellyel a pedagógusok és diákok digitális kompetenciáinak fejlesztését segítette. A Vodafone Alapítvány három kategóriában díjazta a különdíjas verseny résztvevőit.
A Leadec megvásárolja a FISS Automatika Kft.-t
A Leadec, a világ vezető globális szolgáltatási szakértője 2023.05.31. napjával felvásárolta a FISS Automatika Kft.-t. A Leadec az akvizícióval tovább bővíti magyarországi jelenlétét, valamint erősíti kompetenciáit az elektrotechnika és az automatizálás területén.
Jelentős mérföldkő a hazai autóiparban
Idén ünnepli 30. születésnapját a Continental Veszprémben. Az elmúlt évtizedek fejlesztéseinek köszönhetően mára a technológiai vállalat telephelye globális piacokra dolgozik. Presztízs ügyfelek számára fejleszt, tesztel és gyárt különböző szenzorokat gépjármű-menetbiztonsági rendszerekhez, akkumulátorokhoz és az utazási kényelem növeléséhez.
Fenntartható ötlet nyert a Samsung és az EdisonKids versenyén
Alternatív környezettudatos ötlettel, a chipses zacskók kreatív és praktikus újrafelhasználásásával vihették haza a fődíjat a nyírségi diákok a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A harmadik alkalommal megrendezett versenyen 12-18 éves tanulók mérték össze projektjeiket a közösség, a fenntarthatóság és a jövő oktatása kategóriákban. A nyolc döntős csapat közül a NUT (Napkor’s Upcycler Team) csapat elképzelése, a chipses zacskók hőálló szatyorrá alakítása bizonyult a legjobbnak. Második helyezést ért el a modulárisan építhető oktatórobot, a dobogó harmadik fokára pedig a tücsökfarm tervezői léphettek. Az első három helyezett 6 millió forint összértékben választhat Samsung eszközöket, saját maguk, felkészítőtanáruk és iskolájuk számára.
Fidelity: Nyernek az elektromos autók?
Aki napjainkban autóval végighalad egy európai belváros utcáin, azonnal számos nyomát láthatja a forgalmi trendek változásának. A külön kerékpáros sávok, az elektromos buszok, az elektromos töltőállomások és a szédült ütemben emelkedő parkolási díjak mind-mind azt jelzik, hogy a személyautók, főleg a belső égésű motorral felszereltek, már nem szívesen látott vendégek a sűrűn beépült belső kerületekben. A jövő az alternatív közlekedési eszközöké és a kibocsátásmentes erőforrásoké. A Fidelity piaci megfigyelőinek előrejelzései szerint az éghajlatkímélő meghajtási módok versenyét az elektromos autók fogják megnyerni, melyek idővel teljesen kiszorítják majd a levegőszennyező belső égésű motorokkal gyártott társaikat1.