Egységes Full-HD 3D szemüvegek

A szabvány hatókörébe az infravörös (IR), a Bluetooth-os és a rádiófrekvenciás (RF) rendszerű 3D aktív szemüvegek kerülnek. A példátlan iparági összefogás elsődleges célja, hogy a vezető vállalatok technológiai eredményeit egyesítve a Full HD 3D kép még tökéletesebb minőségűvé váljon. Az aktív 3D technológia ugyanis lehetővé teszi, hogy a kép mindkét szemhez külön-külön eljusson, az IR protokoll és a Bluetooth® technológia pedig a készülékek és szemüvegek közötti kommunikációt tökéletesíti, vagyis szavatolja a nagyobb mozgásszabadságot televíziózás közben.
A kezdeményezés emellett megoldja a különböző gyártók berendezései közötti inkompatibilitás problémáját, vagyis azt, hogy egy gyártó monitorja csak a hozzá tartozó szemüveggel nézhető. Az inkompatibilitás sok kellemetlenséget okozott a fogyasztóknak a 3D bevezetése óta, így az egységesítés mára elengedhetetlenné vált. A „Full HD 3D Glasses Initiative” program komolyságát jelzi, hogy a szabvány a tervek szerint nem csak a televíziókra és számítógép monitorokra vonatkozik majd, hanem projektorokra és 3D mozikra is.
Első lépésként egy tesztcenter nyílik novemberben, amelynek feladata, hogy minden egyes termék esetében biztosítsa a technikai specifikációknak való megfelelést.
Az első szabvány szerint készült szemüvegek várhatóan 2012-ben kerülnek a boltokba és kompatibilisek lesznek a 2011-ben gyártott televíziókkal.
Kapcsolódó cikkek
- Epson multimédiás szemüveg: nagyképernyős 3D moziélmény
- A Sony biztonsági ellenőrzést végez az LCD televíziókon
- Lehetőségek tárházai - Okostévék az LG-től
- A Samsung készülékek tökéletesek a MinDig TV vételére
- Az LG teljes körű 3D termékpalettája az IFA kiállításon
- Magyar találmánnyal szemüveg nélkül nézhető az élő műholdas 3D adás
- Újra látható 3D-ben a Real-Barca a SPORT TV-n, a UPC kábelhálózatában
- Magyar 3D-s tv-fejlesztés Amerikában
- A földrengés miatt evakuálták a Sony érintett üzemeit
- A stressz-tesztet is bírják a a Sony 3D laptopjai
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!
Propaganda elleni védőoltás: Utazás!
Amerikai tudósítónk, Horváth László, olyan szemmel látogatta meg az év egyik legnagyobb turisztikai rendezvényét, az IPW Orlando 2022-öt, hogy közben szemügyre vette, mely fejlesztések könnyítik meg az ideérkezők utazását, és elfilozófált annak kapcsán, hogy miért érdemes útra kelni, és akár egy konferencia-részvételt is összekötni az adott hely felfedezésével, az ország - Amerika - felfedezésével.
Így óvja a szemét, ha sokat ül kijelző előtt
Tudta, hogy a nyugati emberek naponta átlagosan 6 órát töltenek különböző képernyők előtt? Ha belegondol, egy kicsit furcsa is, hogy a telefonunk kijelzőjére védőfóliát teszünk, a laptop kijelzőjét folyamatosan törölgetjük, portalanítjuk, szóval óvjuk az eszközeinket, miközben a szemünk védelmére nem is gondolunk. Íme pár tipp, ami segíthet megtartani a szeme egészségét, ha sok időt tölt kijelző előtt.
Esztétikus magas teljesítményű asztali számítógép - igenis létezik!
Ebben a cikkben azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy igenis reális elképzelésnek számíthat egy olyan asztali számítógép beszerzése, amelyik nemcsak teljesítményben, hanem az esztétikumot tekintve is elsőrendű vételnek számít. Következzenek tehát a részletek!