Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen

A három év alatt mintegy 179 millió jenből (564 millió forint) megvalósított fejlesztést a japán kormány megbízásából a Fujitsu informatikai vállalat végezte. A jótékony vírus egyelőre még nem bevethető: törvénymódosításra van hozzá szükség, mivel egyelőre a számítógépes vírusok terjesztői büntetőjogi felelősségrevonásra számíthatnak.
Az ország különféle hálózatai sokszor estek áldozatul rosszindulatú támadásoknak a közelmúltban. Novemberben 200 helyi önkormányzat közös hálózatát ostromolták meg, októberben a törvényhozás számítógépes rendszerét támadták meg egy kínai szerverről származó emaillel.
Az új, "jó" vírust egyelőre "zárt környezetben" tesztelik - számolt be az újság.
Kapcsolódó cikkek
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
- A hackerek már a smartphone-ban vannak - Mobilkártevők inváziója 2. rész
- A hackerek már a smartphone-ban vannak - Mobilkártevők inváziója 1. rész
- Trójaiak, férgek, robothálózatok
- Veszélyes Facebook, mérgezett Google
- Bibliai utalást tartalmazhat az Irán ellen bevetett Stuxnet kódja
- A Stuxnet vírus Kínában több millió számítógépet támadott meg
- Irán megerősíti: számítógépes támadás érte a Stuxnet vírus révén
- Erőműveket és gyárakat támadott meg egy számítógépes vírus
- Kiberbűnőző-csoportot számoltak fel Oroszországban
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megszervezik Magyarország első leginnovatívabb fejlesztői versenyét
A Hack3 hackathon rendezvény egy izgalmas esemény a technológiai szakértők és a kreatív gondolkodású emberek számára. A rendezvényt február 24. és 26. között tartják, amely során a résztvevők közösen dolgoznak új technológiai megoldások kialakításán. A versenyzőknek lehetőségük van bemutatni kész megoldásaikat a zsűri előtt, és a legjobbak értékes nyereményeket nyerhetnek. A megbízó cégek pedig rövid idő alatt tudnak az általuk lefejleszteni kívánt termékhez közel kerülni.
A Google vezérigazgatója jelentette be a Google Bard indulását
A cég hivatalos blogoldalán közzétett nyilatkozat szerint a Google Bard egyelőre felhasználók válogatott csoportjának lesz elérhető, de heteken belül a széles nyilvánosság számára is megnyílik majd.
Megvannak ‘Az Év Honlapja’ 2022 díjazottjai!
21. alkalommal rendezték meg a digitális marketing szakma legrangosabb hazai eseményét, Az Év Honlapja pályázatot. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre 227 nevezés érkezett. A szakmai zsűri 68 pályaművet díjazott. Az Év Honlapja Abszolút díj győztese a Virágbéke lett.
Látássérülteknek fejlesztett eszköz nyerte az LG versenyének fődíját
Az LG Electronics (LG) a Life’s Good díjjal olyan globális innovátorokat támogat, amelyek vállalják, hogy segítenek jobb életkörülményeket teremteni mindenki számára. A verseny fődíját a dél-koreai Dot Inc. kapta.
Közeleg a 31. Magyar Innovációs Nagydíj felhívás beadási határideje
A Magyar Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hét innovációs díj kerül átadásra azon társaságok számára, akik jelentős innovációs teljesítménnyel pályáznak és 2023. február 3-ig beadják nevezésüket.