Windows 7 alatt is bizonyított a VirusBuster
A legmegbízhatóbb vírusvédelmi szoftvercégek sorába emelte az egyetlen magyar fejlesztőt a nemzetközi szakma. A Virus Bulletin tesztközpont vizsgálatain immáron megszakítás nélkül tizenegyedik alkalommal teljesített hibátlanul a VirusBuster rendszere. A kiemelkedő magyar programozói eredményt a világ számos pontján figyelemmel kísérik, a teszten sikerrel vizsgázó rendszerek negyede a hazai fejlesztés technológiáját használta.
A 2011 decemberében végzett tesztek most nyilvánosságra hozott eredményeiből kiderül, a Windows 7 Professional környezetben végzett megmérettetésen az összes 54 induló vírusvédelmi rendszer közül 21 nem tudta teljesíteni a magas elvárásokat.
A VirusBuster által elnyert VB100 elismerést csak olyan szoftver kaphatja meg, amely azonosít minden vadon terjedő vírust, de egyetlen hamis riasztást sem ad. A verseny nehézségi fokát jól jellemzi, hogy gyakran a legnagyobb nemzetközi vállalatok patinás megoldásai is elbuknak a vizsgán.
Kapcsolódó cikkek
- Veszélyben a mobilok: az ESET Software vírus-előrejelzése
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
- Tesztelték a vírusirtókat, a leggyorsabb az ESET NOD32 Antivirus 5 lett
- A Microsoft intézkedés ellenére, nyolcadik hónapja tartja magát az Autorun vírus
- Viselkedésalapú védelmet fejleszt a VirusBuster
- Az Alkonyat-filmekre való rákeresés egyenes út lehet a “Halál csókjához”
- Sok kárt okoznak a vírusok
- Ötödik hónapja vezet az Autorun vírus
- A hackerek már a smartphone-ban vannak - Mobilkártevők inváziója 2. rész
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egymást érték az Ukrajna elleni adattörlő támadások az utóbbi egy évben
Az orosz invázió 2022 februári kezdete óta példátlanul intenzívvé váltak az Ukrajna elleni adattörlő (wiper) támadások, az ESET Research most elkészítette az ilyen típusú kibertámadások idővonalát. Jó hír, hogy sok tervezett incidenst sikerült időben felderíteni és megakadályozni. A támadások zöme az orosz Sandworm hackercsoporthoz köthető, de van köztük olyan is, ami a Szörny Rt. animációs filmre utaló hivatkozásokat tartalmaz.