A világ első intelligens számítógépe nulla watt készenléti áramfogyasztással
A készenléti áram arra vonatkozik, amit egy elektromos berendezés kikapcsolt állapotban fogyaszt. A készenléti áram folyamatosan szivárog a számítógépekből, elektromos berendezésekből, TV-kből, gáztűzhelyekből, mosógépekből és hűtőszekrényekből, ha nem húzzuk ki a csatlakozójukat a fali aljzatból. Például egy családi számítógép 142 kWó készenléti áramot fogyaszt, 65 kg szén-dioxidot bocsát ki és 3-4000 Ft extra költséget eredményez évente. Az innovatív "Standby Power Cutoff Apparatus for Computer" (SPCAC) csippel a "SAVE PC" 100%-ban blokkolja a készenléti áramszivárgást, ezzel a villanyszámlát 10%-kal, a szén-dioxid kibocsátását 3 kg-mal csökkenti évente.
A SPCAC kialakítása szerint az áramkörei megszakadnak, ha eltávolítják a számítógép (asztali PC-k és multifunkciós nyomtatók) áramköri kártyájáról vagy szétszerelik pl. másolás céljából.Más cégek termékeitől eltérően, amelyek segéd akkumulátorral vannak felszerelve, a SPCAC csip kikapcsolással teljesen blokkolja a készenléti áramot, ami olyan, mintha kihúznánk a PC csatlakozóját a fali aljzatból.
A MotomoTechWon a "SAVE PC" piacra dobását 2012. márciusában tervezi.
Kapcsolódó cikkek
- Papírhalmozás helyett elektronikus számlák
- Február 29-én indul a Windows 8 publikus béta tesztje
- Tavaly több okostelefont adtek el, mint PC-t
- Pandavilág élőben a neten, Kínából
- Dell Alienware X51 PC játékékosoknak
- Négy új noteszgép és egy minden egyben PC az LG-től
- HP-bejelentések a CES előtt
- Rábízható-e számítógépekre a légi irányítás? - Többféle előnnyel járna
- Dell asztali PC túlhajtott Sandy Bridge Core i7-39X0 processzorokkal
- 27 hüvelykes Asus AIO PC
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a Java legújabb verziója!
Az Oracle bejelentette a Java 20 elérhetőségét. A világ első számú programozási nyelvének és fejlesztési platformjának legújabb verziója több ezer teljesítménybeli, stabilitási és biztonsági előrelépést kínál, köztük a platformra vonatkozókat, amelyek segítik a fejlesztőket a termelékenység javításában, valamint az innováció és a növekedés támogatásában.
Neumann János hiánypótló életrajzi kötetét adja ki a Neumann Társaság
Neumann János a globális kihívások és az éghajlat változásával kapcsolatban évtizedekkel ezelőtt leírt gondolatai 2023-ban aktuálisabbak, mint valaha: ezért a Neumann Társaság a számítógépek működési elveit kidolgozó tudós életútját új megközelítésből feldolgozó életrajzi kötetet jelentet meg a Neumann 120 emlékév tiszteletére.
Órákon belül választ ad a bőrbetegek problémájára egy magyar fejlesztés
Átfogó tesztidőszak után élesben is elindult a bőrgyógyászat Shazamjaként is emlegetett mesterséges intelligencia alapú technológia, amellyel a saját otthonunkból diagnosztizálhatóvá válnak a bőrbetegségek. Az AIP Derm világújdonságnak számít, és digitális forradalmat indíthat el a hazai egészségügyben. A fejlesztés látványosan emeli a szolgáltatás színvonalát és egyszerűsíti a páciensek életét, egy orvos pedig akár 40 esetet is el tud látni egy óra alatt, ezzel nagyságrendeket emelve a hatékonyságon. Az Európai Unió első nyilvános digitális kórházaként aposztrofált technológia előnyeiből a magyarok profitálhatnak először, de még idén nemzetközileg is elérhetővé válik.
1 éves születésnapját ünnepli a Yettel
2022. március 1-jén három országban – Magyarországon, Bulgáriában és Szerbiában – egyszerre indult a Yettel márka, amely hazánkban a márkaismertséget tekintve már 2022 szeptemberére elérte elődjének szintjét*. A mobilhálózat az első egy év alatt több mint 370 millió gigabájt adatforgalmat szolgált ki, az ügyfelek pedig közel hatmilliárd perc hanghívást indítottak és több mint egymilliárd SMS-t küldtek. A szolgáltató – összhangban a változó ügyféligényekkel – március 2-tól új számlás tarifákat vezet be.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...