Adatközpont-iparági fogalomtárat készített az IVSZ
Iparági fogalomtárat készített az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) adatközpont munkacsoportja.
A gyűjtemény az adatközpont fogalmától a felhő alapú szolgáltatások magyarázatáig foglalja össze és teszi egyértelművé az iparágban használt terminológiát, az adatközponti szolgáltatásokkal foglalkozó cégek árbevétele Magyarországon évi 10-12 milliárd forintra tehető. Az IVSZ közleménye szerint a fogalomtárra azért is szükség van, mert az adatközponti szolgáltatások az infokommunikációs technológiai szektorban önálló, jól elkülöníthető tevékenységi kört alkotnak. A szegmens jelentősége folyamatosan nő, egyebek mellett annak köszönhetően, hogy az információk elérésére egyre inkább a mobil eszközöket használják, s így az adatközpontok válnak az információk tárolásának bázisává.
Az IVSZ adatközpont munkacsoportjának húsz tagja van.
Kapcsolódó cikkek
- Már szolgáltatásokért is lehet fizetni PayPal-lal
- Az ACTA széleskörű társadalmi egyeztetését szorgalmazza az IVSZ
- Így csábítanak az interneten a szállodák 2012-ben
- Új szolgáltatások és megújult dizájn a Kütyü Magazin weboldalán
- A Fujitsu új felügyeleti szoftverekkel fokozza az adatközpont
- Online borszótár indult
- Közösségi oldal plátói szerelmeseknek
- Megszűnt a Mindennapi.hu keresztény közéleti hírportál
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- Több informatikus és mérnökhallgató a felsőoktatásban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
UR kobotok problémamentes távvezérlése a COVID-19 idején
A COVID-19 járványhelyzet változtatásokat hozott a gyártók életébe: szükségessé vált az otthoni munkavégzéssel kapcsolatos irányelvek lefektetése, a társadalmi elhatárolódás követelményeinek való megfelelés, a munkaerőhiány és a távollét pedig létező munkaügyi problémává nőtte ki magát. Számos gyártó vezette be a kobotok használatát termelésének átalakítása vagy az üzletmenet folytonosságának fenntartása érdekében. De mi történik abban az esetben, ha probléma lép fel a kobot működése során és nincs a helyszínen személyzet? Mi van, ha új gyártásra kell átprogramozni a kobotot, de nincs senki a helyszínen, aki hozzá tudna férni a munkacellához? Mi van, ha a kobot működésével kapcsolatos adatokra lenne szüksége, de az üzem le van zárva? Lehet-e programozni a kobotot anélkül, hogy utána fertőtleníteni kellene a munkacellát?