Visszatért a böngészőtalálatokat átirányító trójai
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, melyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan melyek a legveszélyesebb kártevők. Az áprilisi lista érdekessége, hogy mindössze egy hónap pihenőt engedélyezett magának a JS/TrojanDownloader.Iframe.NKE trójai, mielőtt újra csatlakozott volna a Top 10-ek társaságához.
Az ezúttal hetedik helyet birtokló kártevő titokban módosítja a böngészőklienst, és önhatalmúlag átirányítja a találatokat különféle kártékony programokat tartalmazó rosszindulatú weboldalakra. A trójai kódja leggyakrabban különféle weboldalak HTML forrásába kerül beágyazásra.
Már a múlt hónapban sem volt kevés a JavaScriptes kártevők száma, most a korábbi háromhoz képest már négyen szerepelnek a listán. Így a Sicontact, az ESET piacvezető proaktív vírusírtó szoftvereinek képviselője, korábbi tanácsait továbbra is aktuálisnak és kiemelten fontosnak gondolja. A legfontosabb, hogy mindig legyen naprakész az operációs rendszerünk, az alkalmazói programjaink, továbbá ajánlott friss vírusirtóval és lehetőség szerint a weboldali szkriptek automatikus futását blokkoló böngésző kiegészítőkkel is ellátni rendszerünket a hatékony védekezés érdekében.
A Sicontact által vezetett antivírus blog áprilisi fontosabb posztjait áttekintve, az egyik legfontosabb téma volt az egyre gyakoribb OS X kártevők. A bejegyzésből kiderül, hogy a mai kártevők már szinte kivétel nélkül a pénzszerzésről szólnak, személyes adatok után kémkednek, jelszavakat és banki azonosítókat lopnak a bűnbandák részére, és ebben a küzdelemben a Mac tulajdonosok sem érezhetik már magukat biztonságban. Bankszámlájuk ugyanolyan vonzó célpont lett, számítógépük bizonyíthatóan alkalmas eszköz a botnetes támadásokhoz. Emiatt a szakemberek azt javasolják, érdemes antivírus programot használniuk már ezen a platformon is.
http://antivirus.blog.hu/2012/04/23/miert_most_miert_en_miert_a_mac
A blog továbbá beszámolt egy olyan átverésről, amellyel Skype felhasználókat igyekeztek becsapni. A Skype Encryption nevű program a beszélgetéseink titkosítását ígéri ugyan, ám valójában egy hátsó ajtót nyit a rendszeren, és távolról kémkedve irányíthatóvá teszi fertőzött számítógépünket. A számítógépes kérdésekben kicsit járatosabbak már rögtön gyanút foghattak, hiszen tudható, hogy a Skype rendszere már alapból tartalmaz egy AES rendszerű titkosítást, amellyel a hang, videó és szöveges üzeneteket védik a lehallgatástól, így erre az ismeretlen, gyanús forrásból származó letöltésre gyakorlatilag nincs szükség.
http://antivirus.blog.hu/2012/04/25/skype_titkositonak_latszo_targy
Újabban nem telik el egy hónap sem, Facebook-os átverés nélkül. Erről számolt be a blog, egy áprilisi bejegyzésében. Egyrészt "Te melyik celebre hasonlítasz?" címmel tévesztették meg a gyanútlan felhasználókat, továbbá kaphattak figyelmeztető levelet, melyben azt állítják, valamilyen kényes fotó szerepel rólunk a Facebookon. Mindkét esetben érdemes óvatosnak lenni, és legyőzni a kezdeti kíváncsiságot, a kéretlen levelek .ZIP vagy .EXE mellékletei szinte minden esetben valamilyen trójai kártevőt rejtenek.
http://antivirus.blog.hu/2012/04/21/fenykepunk_a_facebookon_atveres
Az olyan Facebookos akciókba, ahol előbb lájkolni vagy ismeretlen alkalmazást kell telepíteni ahhoz, hogy egyáltalán megtudhassuk, miről is van szó, nem érdemes belemenni, hiszen egyikünknek sem hiányzik, hogy egy ismeretlen fejlesztő a mi nevünkben posztolgasson ismerőseink üzenőfalára.
http://antivirus.blog.hu/2012/04/10/te_melyik_celebre_hasonlitasz
Kapcsolódó cikkek
- ESET: Böngészőn keresztül támadnak a vírusok!
- Cyberoam a Sicontactnál - új termékhez új honlap
- ESET biztonsági megoldás Androidra a Google Play oldalán
- A világ minden táján elégedettek a vásárlók az ESET termékeivel
- Továbbra is támadnak a „böngésző” vírusok
- ESET Endpoint Solutions a tesztelés az utolsó fázisába lépett
- A Microsoft támadásba lendült a Zeus támogatta zombi hálózatok ellen
- Kormányzati weboldalt fertőztek meg Grúziában?
- Újabb VB100 minősítés a VirusBuster-nek
- Befagyott a toplista - Az ESET javasolja, hogy ellenőrizzük a DNS beállításokat
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Minden eddiginél több diák vett részt az idei e-Hód informatikai versenyen
Több mint háromszáz iskola közel negyvenkétezer diákja mérette meg magát az idei e-Hódon: ez egy olyan online zajló verseny, amelyen a mindenki számára szükséges informatikai gondolkodással megoldható feladatokban bizonyították rátermettségüket a diákok. A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara által bonyolított tanulmányi verseny tizenhárom éves történetében minden egyes évben megdőlnek a részvételi rekordok – ez idén sincs másképp.
Különleges természeti képek taroltak a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyén
Vulkánkitörés okozta szélsőséges időjárást, háborús filmeket idéző repülő-showt és félelmetes sast ábrázoló alkotások nyerték el idén a HUAWEI XMAGE Awards (korábban NEXT IMAGE Awards) nemzetközi mobilfotós pályázat három fődíját. A fejenként bruttó 10 ezer amerikai dolláros pénzjutalommal járó nyertes pályaműveket több mint 600 ezer nevezés közül választotta ki a szakértői zsűri. A nemzetközi megmérettetést 2017 óta rendezik meg, elsődleges célja megmutatni, hogy a magas színvonalú, akár művészi fotók elkészítéséhez nincs feltétlenül szükség professzionális fényképezőgépre.
Ezek voltak a legkedveltebb jelszavak idén
2023-ban a magyar felhasználók körében az “admin” volt a leggyakoribb jelszó – amint az kiderül az évente megjelenő NordPass-elemzés ötödik kiadásából. A tanulmány a világszinten leggyakoribb 200 jelszó, valamint a 35 országra kiterjedő összehasonlítás mellett idén azt is megvizsgálta, hogy milyen jelszavakat alkalmaznak a felhasználók különböző szolgáltatásokhoz, illetve hogy ezekben mutatkoznak-e eltérések.
Tarolt az ELTE az ICPC Programozói Verseny magyar fordulójában
A legrégebbi és legrangosabb nemzetközi programozói verseny magyarországi fordulóján ELTE-s csapatok végeztek az első öt helyen, a dobogósok vesznek majd részt a decemberi ljubljanai regionális döntőben.
Tízéves az informatika egyedülálló hazai múzeuma
2013 óta több tízezren tekintették meg a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában működő Informatika Történeti Kiállítást (ITK), amely két legendás hazai informatikus, Muszka Dániel és Kovács Győző alapította gyűjtemény bemutatására, a Neumann Társaság üzemeltetésében és hathatós anyagi szerepvállalásával jött létre. A világszinten is egyedülállónak számító állandó kiállítás és számos informatikatörténeti ritkaságot tartalmazó raktár Szeged önkormányzata és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) jelentős támogatásával maradhatott fenn már egy évtizede. Az informatikai múzeumot egy nemzeti ügynek tartja a Neumann Társaság – a fenntartáshoz és fejlesztéshez folyamatosan támogatókat, együttműködőket keres.