A Fujitsu saját fejlesztésű technológiával digitalizálja a „post-it cédulás” brainstorming folyamatát
80 százalékos csökkenés a működési költségben a hagyományos manuális elektronikus adatbeviteli módszerekhez képest
A Fujitsu új technológiája digitális toll segítségével digitalizálja a „post-it cédulás” brainstorming (sticky-note brainstorming) megbeszélések eredményeit.

A Fujitsu Laboratories 2012. március 29-én, a PRMU (Pattern Recognition and Media Understanding) műszaki bizottságának kobei ülésén mutatta be részletesen az új megoldást.
Háttér
A mára az üzleti elemzés és ötletgenerálás alapvető módszerének tekintett „post-it cédulás” brainstormingot széles körben alkalmazzák a koncepcióépítés és a vállalatokon, szervezeteken belüli ötletbörzék támogatására. A módszert a Fujitsu dolgozói is használják az ügyfelekkel közösen folytatott innovációs tevékenység – Field Innovation1 – során az üzleti kihívások elemzésére. A brainstorming megbeszélések eredménye azonban csak egyidejű digitalizálással rögzíthető, menthető el és használható fel a későbbiekben. Eddig a kézzel írott post-it cédulák tartalmát manuálisan kellett szerkeszthető szöveggé alakítani, ami sok ember-órát igényelt. E lépések hatékonyságát nehéz lett volna hagyományos módszerekkel továbbfejleszteni.
Kapcsolódó cikkek
- SAP: HANA újdonságok
- Átszabta ERP-rendszerét a Microsoft
- Százötvenhét százalékos eredménynövekedés a rEVOLUTION-nál
- Hatékonyabb ügyfélszolgálat és kintlévőség-kezelés válság idején
- Új osztott feldolgozási technológia a hatékony adatgyűjtéshez
- A Fujitsu intelligens településeket fejleszt Szaúd-Arábiában
- A Fujitsu új virtuális termékszimulátorral jelenik meg
- StruxureWare Data Center Operation Suite 7.1: Rugalmas vállalati folyamatmenedzsment
- Új BS2000/OSD mainframe operációs rendszer a Fujitsu-tól
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális oktatáshoz tervezett interaktív kijelzőmegoldásokat az LG
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy piacra dobja a CreateBoard elnevezésű, új, digitális oktatást segítő termékcsaládot. A 86TR3DK, a 75TR3DK, a 65TR3DK és 55TR3DK modellekből álló portfóliót a tantermekbe tervezte a vállalat: a CreateBoard kijelzők 40 pontos* multi-touch érintőképernyővel teszik teljessé az interaktív tanítás és tanulás élményét. Az eszközök ráadásul kényelmesen összekapcsolhatók különféle digitális oktatási alkalmazásokkal, miközben a távoli elérést egy könnyen kezelhető felhőalapú megoldás biztosítja.**
Új, minden szektorra kiterjedő szolgáltatáskereső portál indul Magyarországon
A Brillit.com megújulásával egy új, minden területet lefedő szolgáltatáskereső portál indul Magyarországon, egyfajta interaktív vállalkozói marketplace. Az egyedülálló és ingyenes üzletfejlesztési platform, a Brillit, ezzel egy olyan digitális szolgáltatáskereső felületet hoz létre saját – már most is 4000 céget és vállalkozót tartalmazó adatbázisából –, ahol bárki, legyen az magánszemély vagy cég, könnyen rátalálhat az igényeinek megfelelő szolgáltatásra. Ezzel párhuzamosan az oldalra regisztráló szolgáltatók saját profiljuk kitöltésével erősíthetik online jelenlétüket, és ezáltal jelentősen támogathatják értékesítési törekvéseiket.