Ultra HD TV-ken is nézhetjük kedvenc mobilos tartalmainkat
A 2013-as Mobil Világkongresszuson (MWC) mutatkozott be az LG Electronics vezeték nélküli Ultra HD átviteli technológiája. Ez az új generációs mobilfunkció a vezeték nélküli adatátvitel segítségével, valós időben jeleníti meg a játékokat és az okostelefon egyéb tartalmait az Ultra HD TV-ken.
A vezeték nélküli Ultra HD adatátviteli technológia a korábbi mobil videotömörítő és adatátviteli rendszereknél gyorsabban és gördülékenyebben továbbítja a TV-re az okostelefon multimédiás tartalmait. Az LG újgenerációs mobilfunkciója mindezt minimális késleltetés és adatvesztés mellett, az általánosan használt WiFi adatátvitel segítségével éri el. A tökéletes képminőség érdekében a rendszer az adatátvitel során automatikusan a megjelenítéshez használt TV felbontásához igazítja a multimédiás tartalmat.
Az LG vezeték nélküli Ultra HD adatátviteli rendszere emellett kevesebb, mint 50% energiát fogyaszt a hasonló átviteli technológiák fogyasztásához képest, amely az okostelefon processzorára és más hardveres erőforrásaira jutó alacsonyabb terhelésének köszönhető.
Kapcsolódó cikkek
- Alkalmazásvásárlás mobilegyenlegre, elsőként a Telenornál
- 4G-ben és mobil tartalomszolgáltatásban is erősít idén a Magyar Telekom
- Szerelemlakat - Valentin napi játék a T-Mobile-nál
- Hangvezérléssel, távolból irányítható háztartási eszközök az LG-től
- Megérkezett az LG vezeték nélküli mobiltöltője
- Az LG Optimus G frissített oprendszerrel és új szolgáltatásokkal érkezik Európába
- 1 éves a Tesco Mobile: 70 ezer ügyfél és 1 Ft-os percdíj
- NMHH: cél a mobilpiaci verseny élénkítése
- Frekvenciaárverés - Hatályon kívül helyezte az NMHH határozatait a Kúria
- LG Optimus F sorozat – 4G/LTE gyorsaság mellett számos továbbfejlesztett funkció
Mobilszolgáltatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az MVM NET és a CETIN közösen tesztelte az 5G-t
Az MVM NET Zrt. és a CETIN Hungary Zrt. városi környezetben és agrárgazdaságban tesztelte, hogyan lehet gazdaságosan 5G hálózatot kiépíteni és működtetni olyan helyszíneken, ahol ezt az 5G alapú alkalmazások elterjedése, illetve az adatforgalom növekedése szükségessé teszi. A független, integrált infrastruktúra-szolgáltatók a teszt tapasztalatai alapján megállapították: fenntarthatósági és gazdaságossági szempontok miatt sok esetben a hálózatot célszerű egyetlen szolgáltatónak kiépíteni és üzemeltetni, majd azon több operátor számára szolgáltatást nyújtani.