Lehelet- és lábszagérzékelő robotot fejlesztettek ki Japánban
Az ember leheletét és lábszagát érzékelő és azt pozitív vagy negatív megjegyzésekkel kommentáló, a tulajdonost fogmosásra vagy tisztálkodásra ösztökélő robotokat fejlesztettek ki japán kutatók - írta az Aszahi Simbun japán napilap.
Az egyik, Kaori csan névre keresztelt, nő alakú robot négyfokozatú skálán értékeli az ember leheletét. Elégedettségét az "Olyan, mint a citrus!" felkiáltással fejezi ki, rossz lehelet esetén pedig a "Vészhelyzet! Ez elviselhetetlen!" felszólítással figyelmezteti gazdáját.
A másik, kutya formájú, Suntaró kun nevű szerkezet az ember lábát szagolgatja, és ha megfelelőnek találja, a tulaj lábához bújik, ellenkező esetben azonban ugatással és színlelt eszméletvesztéssel jelzi: ideje lábat mosni és zoknit cserélni.
A CrazyLabo robotikai cég és egy kitakjúsúi egyetem kutatói által kifejlesztett szerkezetek a szagmolekulák érzékelésére képes szenzorok segítségével mérik és értékelik az emberek illatát.
Meglepő módon a két robotot részben a 2011-es japán földrengés és cunami ihlette. A cég vezetője, Cucumi Kennoszuke ugyanis a katasztrófa miatt olyan szerkezetekkel akart előállni, amelyek nevetésre ösztökélik az embereket. Ugyanakkor az is szerepet játszott a fejlesztésben, hogy Cucumi ismerősei gyakran panaszkodtak leheletére és lábszagára.
A cég jelenleg egy újabb nevettetőroboton dolgozik: a szerkezet Pinokkióhoz hasonlóan hosszú orrot növeszt, ha hazugságokat hall. A CrazyLabo közlése szerint a szerkezet az agyhullámok figyelésével lesz képes megállapítani, hogy mikor mondanak neki igazat és mikor nem - írta az Aszahi Simbun.
Kapcsolódó cikkek
- Atomnyi szereplőkkel forgatott mozit az IBM
- Három dimenziós látogatás egy etruszk sírban
- Szarvmentes "biztonsági" tehenet próbálnak genetikusan kitenyészteni
- 100 napig is hordhatjuk az önmagát szagtalanító inget
- Nem sikerült a világrekord a Goldberg-szerkezetekkel
- Kis Zsenik Klubja : A legnagyobb citromerőmű
- Világrekord-kísérlet és izgalmas kihívások A mérnökök játszóterén
- Dízelüzemű rovarrobotot épített egy brit filmes
- Kína saját fejlesztésű robotokat vet be a földrengés utáni mentéshez
- Egyedülálló Eötvös Loránd-kéziratot digitalizált az ELTE
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!