Új generációs vezeték nélküli Cisco-eszközök megnövelt Wi-Fi sebességgel
A Cisco bemutatta új generációs 802.11ac vezeték nélküli hálózati szabványra épülő eszközeit, amelyekkel akár 1 Gbit/s adatátviteli sebesség is elérhető. Ez a sebesség lehetővé teszi nagy mennyiségű webes tartalom letöltését és streaming videók egyidejű lejátszását is.
Az 5 GHz-es tartományban működő 802.11ac révén a vállalatok, intézmények az eddigieknél nagyobb sebességet és jelentősebb sávszélességet igénylő alkalmazásokhoz való hozzáférést biztosíthatnak a végfelhasználóiknak. A Cisco bővítő moduljaival kimagasló teljesítményt nyújt a csatlakozott felhasználóknak, és meghosszabbítja a mobileszközök akkumulátorának élettartamát.
Az új 802.11ac termékek főbb jellemzői
· A piac első vállalati szintű, 802.11ac szabványú hozzáférési pontja – A Cisco Aironet® 3600 sorozathoz készült 802.11ac Wave 1 modul akár 1,3 Gbit/s Wi-Fi sebességet is támogat. Az eszköz segítségével az ügyfelek maguk dönthetik el, mikor és hol vezetik be a vezeték nélküli technológiát, és a későbbiekben tetszés szerint, költséghatékonyan állhatnak át a nagy kapacitású 802.11ac Wi-Fi szabványra.
· A 802.11ac Wave 2 Modul támogatása – A Cisco tervei között szerepel az Aironet® 3600 sorozat bővítő moduljának jövőbeli változata, amely támogatja majd a 802.11ac szabvány Wave 2 elnevezésű második hullámát. Ennek részeként támogatja a MU-MIMO technológiát és további párhuzamos adatfolyamok segítségével nagyobb sávszélességet kínál.
Kapcsolódó cikkek
- Új ASUS Wireless router felhőhasználattal, kedvező áron
- A Cisco alkalmazásszolgáltató platformmá fejleszti a routereket
- Magyarországon is beköszöntött a BYOD-korszak
- ASUS WL-330NUL - a világ legkisebb útválasztója
- Új d-link smartbeam router cloud funkciókkal, minden Wi-Fi igényre
- D-Link újdonságok a CES-en
- D-Link Pocket Cloud Router – mobil router nemcsak okostelefon-függőknek
- Háromszor gyorsabb vezeték nélküli kapcsolat az új Cisco megoldásokkal
- Összefog az űrben a Cisco és az EADS
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.
Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
Európa egyik meghatározó építőipari szoftvergyártója, a bécsi székhelyű PlanRadar kifejezetten az ügyfelek, köztük a magyar felhasználók visszajelzései, kérései alapján fejlesztette ki azt az új dokumentumkezelési megoldást, amelynek köszönhetően a megrendelők, a tervezők, a kivitelezők, valamint a létesítmények üzemeltetői a korábbinál is áttekinthetőbb módon ellenőrizhetik, követhetik a projektek alakulását.