A Google vezérigazgatója jelentette be a Google Bard indulását
A cég hivatalos blogoldalán közzétett nyilatkozat szerint a Google Bard egyelőre felhasználók válogatott csoportjának lesz elérhető, de heteken belül a széles nyilvánosság számára is megnyílik majd.
A Google Bard a cég válasza a ChatGPT népszerűségére, amely két hónap alatt elérte a 100 millió felhasználót (a Facebooknak erre 4 évet kellett várnia) és komoly kihívást jelent a Google számára.
A Google Bard a cég LaMDA nyelvi modelljén alapul, annak egy egyszerűsített változata. Jelenleg felhasználók válogatott köre számára elérhető, akiknek visszajelzései alapján finomítja a Google a Bard chatbotot és azt hamarosan, heteken belül nyilvánosságra hozza.
A Google képernyőfelvételeket is nyilvánosságra hozott a Bard-ról. Jól látható, hogy a chatbot válaszai közvetlenül a keresőmező alatt jelennek meg a normál találatokat lejjebb szorítva, és egyelőre forráshivatkozás nélkül.
Ha ez ebben a formában valósul meg az óriási kihívást jelent a hazai weboldaltulajdonosok számára is. Különösen a blogok és tartalomszolgáltatók lesznek bajban, hiszen a chatbot válaszai elvehetik a látogatóikat és így jelentősen csökkenhet a forgalmuk.
A Google egy példát is bemutat, ahol a Chatbot arra válaszol, hogy hogyan mutassuk be egy 9 éves számára a James Webb űrteleszkóp legújabb felfedezéseit.
Gigászok harca
Közben óriási harc bontakozott ki a Microsoft és a Google között. Néhány perccel a Google bejelentése után a Microsoft nyilvános eseményt hirdetett a mai napra, ahol – iparági vélemények szerint – bejelentheti a Bing és a ChatGPT integrációját.
Mint az közismert a Microsoft komoly összegekkel szállt be a ChatGPT hátterében lévő OpenAI fejlesztésébe.
A hétvégén már több felhasználó is jelentette, hogy a Microsoft Bing keresőjében elérhetővé vált a ChatGPT és erről képernyőfelvételeket is megosztottak.
Több szakértő szerint a Bing megkaphatja a ChatGPT mögött lévő nyelvi modell a GPT legújabb 4.0-ás verzióját, ami óriási versenyelőnyt jelenthetne számára a Google-lel szemben.
Nem véletlen tehát a Google mostani bejelentése, amely igyekszik lépést tartani a Microsoft-tal, amely egyelőre a ChatGPT kiforrottsága és ismertsége miatt előnybe került.
Kapcsolódó cikkek
- Google BERT: Magyarországon is fut a valaha volt egyik legjelentősebb algoritmus-módosítás
- Google: Bagoly-algoritmussal a hamis hírek ellen
- A Microsoft a Google-lel együttműködve veszi fel a harcot a bosszúpornó oldalakkal
- Billeg a Microsoft kontra Google
- A Microsoft szövetséget kötött a Google riválisával, a Cyanogennel
- A Microsoft a második legértékesebb vállalat a Forbes szerint
- A Google beelőzte az Apple-t: a világ legértékesebb márkája lett
- Hat hamis appot távolítottak el a Windows Phone Áruházból
- Kétlépcsős hitelesítést vezet be a Yahoo
- A Google 67%-kal vezeti a táblagéppiacot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára
Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban.
Robbanás előtt a vállalati automatizáció
Az elmúlt években csúcsra pörgött a vállalati digitalizáció: 2022-ben 1,6 billió dollárt költöttek erre világszerte, 2026-ra pedig várhatóan meg is duplázódik ez az összeg. Ahogy a cégek a gazdasági és piaci kihívások közepette a költség- és erőforrásigények csökkentésének és az üzleti folyamatok optimalizálásának útjait keresik, egyre több területen kerül előtérbe a hiperautomatizáció. Ennek köszönhetően ugyanis az eddig időigényes, több kolléga közreműködését igénylő munkafolyamatok elvégzését a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és a robotikai eszközeivel automatizálhatják.
AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.