Már lehet regisztrálni az NMHH mobilkészülék-csere programjára
Megnyílt a regisztrációs lehetőség azon kereskedő cégek számára, akik részt kívánnak venni a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által kezdeményezett mobilkészülék-csere támogatási programban. A program keretében az első időszakban a használatban lévő 3G, majd később a 2G-képes mobileszközök cseréjéhez 20 ezer forintos modernizációs támogatást kaphatnak a felhasználók új, minimum 4G-képes készülék vásárlásakor. A támogatást február 14-től lehet igénybe venni.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) 2021 októberében jelentette be, hogy célzott, nagyszabású mobilkészülékcsere-támogatási programot indít a Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zrt.-vel (NFFKÜ) közösen. A kezdeményezésben a minőségi mobilinternetezésre nem alkalmas telefonokat használók 20 ezer forintos modernizációs támogatást kaphatnak ahhoz, hogy készülékeiket minimum 4G-képes készülékre cseréljék.
A támogatást február 14-től lehet igénybe venni.
A programot megvalósító Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség oldalán (https://mobilcsere.nffku.hu/) megnyílt a regisztrációs lehetőség azon kereskedő cégek számára, akik részt kívánnak venni az NMHH által kezdeményezett mobilkészülék-csere támogatási programban. Az érdeklődő cégek, kereskedők, mobil szolgáltatók 2022. január 31-ig regisztrálhatnak.
A programot azért indította el a hírközlési hatóság, mert a piaci várakozások és a szolgáltatók nyilatkozatai szerint 2022 és 2023 első féléve között sor kerül Magyarországon a 3G technológia kivezetésére. A támogatásra minden magyarországi lakóhellyel rendelkező természetes személy jogosult, aki legfeljebb 2G- vagy 3G-képes aktív készülékkel rendelkezik. A támogatott cserére elsőként a 3G-képes mobiltelefont használóknak lesz lehetősége február 14. és május 8. között, ezután a 2G-képes eszközök cseréje is megvalósulhat a keret kimerüléséig vagy július 17-ig.
A hírközlési hatóság a www.netrefel.hu oldalon pontos leírást ad arról, hogy kik, milyen feltételek mellett és milyen összegben jogosultak a támogatásra. A támogatási programmal kapcsolatos további hivatalos információk, illetve a pályázóknak szóló részletes útmutató a programot megvalósító Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség oldalán (https://mobilcsere.nffku.hu/) találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Idén utoljára ült össze a Médiatanács
- Összefoglaló az új hírközlési szabályokról: a szerződéskötéstől annak felmondásáig
- Már elérhető a végleges adattörlő alkalmazás
- Közel 125 millió forintból készülhetnek televíziós műsorok
- Elérhetők a mobilkészülékcsere-támogatási programmal kapcsolatos részletek
- Jövőre is közel másfél milliárd forinthoz juthatnak a médiaszolgáltatók Médiatanács-támogatásokból
- Védekeznénk az álhírekkel szemben, de ez nem mindig sikerül
- NMHH-kutatás: egyre fiatalabban kezdenek netezni a magyar gyerekek
- Burkolt tévéreklámok miatt figyelmeztetett a Médiatanács
- Évi kétmillió mérés az NMHH független netsebességmérő oldalán
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bejelentették Magyarország egyik legnagyobb állásbörzéjét
Segíti a toborzást, ha a cégek személyesen, állásbörzéken is jelen vannak. Ezeken az eseményeken közvetlenül megszólíthatók a potenciális jelöltek számos munkakörben, ráadásul az állásinterjúknál gyakran előforduló drukk sem zavarja a két fél nyílt kommunikációját. A közvetlen toborzási szándék mellett a cégeknek azért is érdemes állásbörzéken részt venniük, mert így hatékonyan növelhetik az ismertségüket a számukra releváns munkaerőpiaci csoportokban.
A Xiaomi saját fejlesztésű technológiával segít a beszédzavarral élő embereknek
Az internetes szolgáltatásokat nyújtó, valamint IoT platformon keresztül kommunikáló okostelefonokat és egyéb intelligens eszközöket gyártó Xiaomi most rántotta le a leplet legújabb, az akadálymentesítés jegyében létrehozott, fejlett algoritmusokra és saját fejlesztésű beszédtechnológiára épülő alkalmazásáról. A Xiaomi AI Lab által kifejlesztett, a szöveget beszédhanggá alakítani képes Text-To-Speech technológiát arra használják, hogy egyedi és testreszabott hangot generáljanak beszédzavarral élő felhasználók számára.
Nemzetközi szakmai találkozókat szervez a TIER Tech Hub az új budapesti irodájában
Különleges előadásokkal indult újra a fővárosi Kotlin-fejlesztők közösségi élete május elején. A több elismert szakértőt is foglalkoztató TIER új központjában tartott Meetupon külföldi szakértők osztották meg a tapasztalataikat a résztvevőkkel. A szervezők az eseménysorozat újraindításával szeretnének hagyományt teremteni és innovatív megoldásokra inspirálni a hazai fejlesztői közösséget.
Nógrádi faluból egy globális bank informatikai központjába
Az előző tanévben 16 vállalat, köztük a Morgan Stanley budapesti központja vett részt a HBLF Romaster programban azzal a céllal, hogy a roma társadalomban bővüljön a megfelelő nyelvtudással és felsőfokú végzettséggel rendelkező közösség. A támogató vállalatok ehhez nemcsak anyagi segítséget nyújtanak – legalább ilyen fontos, hogy szakembereik mentorként segítik a diákokat, akik így betekintést nyerhetnek a cégeknél folyó szakmai munkába is.