Újragondolt klasszikus műalkotások az Insta-generáció számára

forrás: Prím Online, 2019. október 9. 10:08

Hey Reilly olyan festők klasszikus műveit gondolta és alkotta újra a digitális generáció számára, mint Van Gogh, Botticelli és Da Vinci. A divattervezőként és illusztrátorként is kiemelkedő művész Samsung Galaxy Note10+ okostelefon segítségével hozta létre a kizárólag digitális technikával készült „Mobile Masterpieces” (Mesterművek mobillal) sorozatát, amely a huszonegyedik századi közönség számára értelmez újra olyan ikonikus európai műalkotásokat, mint például Vermeer „Leány gyöngy fülbevalóval” című képe.

Hey Reilly most először alkalmazott okostelefonos technikát a képek megalkotásához és megosztásához. A közösségi média csatornáit galériaként használva a műalkotásokat szélesebb közönséghez juttatja el, egyúttal rajongóit arra ösztönzi, gondolják újra a művészetet, a rendelkezésre álló digitális készülékekre pedig tekintsenek kreatív eszközként.

 

A közösségi média egy teljesen új irányt jelent a művészi alkotás, a műalkotások megosztása és fogyasztása terén. A művészvilág kedvenc közösségi felülete az Instagram, ahol a felhasználók csak 2019-ben több mint 334 millió alkalommal alkalmazták az #art hashtaget*, valamint a nemzetközi műkincskereskedők 80 százaléka fedez fel új művészeket ezen a csatornán, 75 százalékuk pedig ezen a platformon keres olyan alkotásokat, amelyeket megvásárolna**.

 

Az alkotói folyamat során Hey Reilly a Note 10+ olyan tulajdonságait és funkcióit használta, mint az S Pen, a többlencsés kamera, az AR-Irkafirka, a professzionális videószerkesztő szoftver, a szupergyors töltési lehetőség és az akár 1TB tárhely. A művész a készüléket az alkotás mindegyik szakaszában alkalmazta, a forráskeresésnél, a képek rögzítésénél, módosításánál és megosztásánál is. 

 

A „Mobile Masterpieces” sorozat tagjai: „Selfie Portrait” (Szelfi-arckép), „Lady with a Pug Frog” (Hölgy béka-mopsszal), „Enigmatic Smile” (Rejtélyes mosoly), „Girl with a Red Nose” (Leány piros orral), és „Venus Di Smilo” (Vénusz grimasza). A műalkotások a Samsung online művészi közösségében, a Galaxy PENUP oldalon érhetők el és ugyaninnen letölthetők.

 

Selfie Portrait (Szelfi-arckép)

Az S Pen páratlan pontosságával és az S Pen Mozdulatok segítségével Hey Reilly a saját szelfijét vágta össze az ikonikus posztimpresszionista festő önarcképével. Az AR-Irkafirkával az AR elemek közvetlenül kerültek a képre, így Hey egyedi mozgóképet készített.  

 

 

Lady with a Pug Frog (Hölgy béka-mopsszal)

Leonardo születésének 500. évfordulójára Hey Reilly a hölgy hermelinjét a sokak által kedvelt, hűséges kutyafajtára cserélte. A művész a Krakkói Nemzeti Múzeumban látható alkotást a Motion Portrait funkcióval keltette életre.

 

 

Enigmatic Smile (Rejtélyes mosoly)

A világ legtöbbet fotózott műalkotása 21. századi mosolyt kapott az S Pen kivágás és szerkesztési lehetőségeinek köszönhetően.

 

 

Girl with a Red Nose (Leány piros orral)

A lány híres, érdeklődő és titokzatos arckifejezését a digitális generáció multimédiás eszközével, a Note10+ Videószerkesztőjével alakította át a művész. 

 

 

Venus Di Smilo (Vénusz grimasza)

Ezen a kollázson a szépség- és szerelem istennője gúnyos arckifejezéssel született újjá az S Pen lasszó kijelölés funkciójának köszönhetően Hey Reilly keze által.

 

 

„Az Instagram csatornám olyan, akár egy galéria. Egy pozitív közeg, ahol művészként megoszthatom a világgal az alkotásaimat. Ez azt is jelenti, hogy folyamatosan fejlődnöm kell. Az inspiráció, az alkotás és a munkafolyamatok is folyton változnak, hogy továbbra is olyan tartalmakat osszak meg, amelyekre felfigyelnek – mondta el Hey Reilly. – A Note10+ megszabadított az egértől és a billentyűzettől, így a teljes alkotói folyamatot új szintre emelte. A művészetem fontos része a humor, és ha ezek az alkotások akár csak pár pillanatra is mosolyt csalnak az emberek arcára, számomra egyet jelent a boldogsággal.”

 

„A Galaxy Note sorozatot azért szeretik olyan sokan, mert a megbízható teljesítmény és a produktivitás mellett különleges funkciókkal segíti a kreatív és innovatív gondolkodókat is – mondta Samu Zsófia, a Samsung Magyarország kommunikációs vezetője. – Ez az együttműködés próbára teszi az új Note10+ képességeit, amelyekkel a felhasználók bárhol, bármikor létrehozhatnak és megoszthatnak tartalmakat.” 

 

A projekttel kapcsolatos további információk a https://www.samsung.com/hu/explore/samsung-within/innovation/mobile-masterpieces-by-hey-reilly/ weboldalon érhetők el.

 

________________

* A 2019-ben legtöbbet használt hashtagek az Instagramon - https://metricool.com/hashtags-on-instagram/ 

** Hiscox Online műkereskedelmi jelentés 2019 - https://www.hiscox.co.uk/online-art-trade-report

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kyndryl: A MI várhatóan teret nyer az ügyfélszolgálatokban, a bankokban, a biztosításban és az oktatásban

A mesterséges intelligencia-technológia legújabb vívmányai közé tartozik a generatív mesterséges intelligencia, amelyet az jellemez, hogy kreatív képességei révén képes új tartalmakat, képeket, zenét generálni, sőt, korábbi információk és tapasztalatok felhasználásával akár ügyfélszolgálati feladatokat is el tud látni.

2024. március 19. 10:03

Több százezernyi forintnyi érték lapul az otthonainkban

Ha valakinek hirtelen nagyobb összegre van szüksége, akkor érdemes szétnéznie a lakásban, mielőtt a bankba rohanna hitelért. A fenntarthatóság jegyében ma már szinte azonnal készpénzzé tehetjük a nem használt eszközeinket, amivel nemcsak a családi kasszának teszünk jót, hanem a környezetnek is. Egy-egy fiókban vagy szekrényben lapuló mobiltelefon, laptop, tablet, esetleg fényképezőgép ára a több százezer forintot is elérheti ugyanis még használtan is.

2024. március 18. 19:21

Kirobbanó gaming teljesítmény az AOC 44,5″ OLED monitorjával

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gamer monitor* és IT-kiegészítő márkája – újabb csúcskategóriás OLED modellel bővíti a népszerű AGON PRO termékcsaládot. A 44,5″ hüvelykes (113 cm) AGON PRO AG456UCZD gamer monitor elmélyült játékélményt nyújt. 

2024. március 18. 17:44

Átadták a Jedlik Ányos-díjat

Idén is átadták a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb díját, a Jedlik Ányos-díjat, amely a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja. A Magyar Nemzeti Múzeumban kiosztott díjat ezúttal két vegyészmérnök, egy építőmérnök, egy villamosmérnök és egy szellemitulajdon-védelem területén tevékenykedő szakember kapta.

2024. március 18. 16:10

Spinoff Extra: topvezetőktől tanulhatnak a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen

A Spinoff Klub a győri Széchenyi István Egyetem nagy sikerű közösségépítő, innovációgazdasági programsorozata, amelyen meghívott előadók panelbeszélgetés keretében tárgyalják meg a legfrissebb technológiai trendek üzleti vonatkozásait. A mostani félévtől a brand újabb rendezvénnyel bővül: a Spinoff Extra során sikeres topmenedzserekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők – elsőként, március 20-án, szerdán dr. Szászi István, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója lesz a vendég.

2024. március 18. 14:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05

Magyar fejlesztők programján ámul a világ: Már nem csak tanul, teremt is a magyar MI

2024. február 27. 20:28

Magyar siker a bahreini Forma 1-en

2024. február 21. 16:15