BME kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: BME

A BME és a HONOR az egyetemi alkalmazásfejlesztést támogatja
A Honor nemzetközi technológiai márka okostelefonokkal és pályázati lehetőséggel támogatja az alkalmazásfejlesztést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén. A megállapodás részeként a mobilszoftver-fejlesztés mellékspecializációval bíró hallgatók tanulmányaik során Honor 9X Pro és Honor 9A készülékeket használva fejleszthetnek alkalmazásokat.

Hamarosan százezrek használhatják Budapesten a Vodafone 5G szolgáltatását
Budapesten és környékén közel 200 bázisállomáson kapcsolja fel a Vodafone Magyarország az 5G-t, amivel a főváros szinte teljes területén elérhetővé válik az 5G szolgáltatás a szolgáltató ügyfelei számára. A Vodafone Magyarország emellett együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME), melynek keretében a vállalat saját frekvenciakészletéből 40 MHz-et biztosít az egyetemen épülő kísérleti 5G hálózat és 5G Laboratórium létrehozásához és üzemeltetéséhez – ezzel hozzájárulva a hazai 5G-re épülő innovációk fejlesztéséhez, valamint az Európai Unió 5G tematikájú kutatás-fejlesztési programjaiba való bekapcsolódáshoz.

BMe VIK felvételi adatok 2020
1122 hallgató kezdi meg tanulmányait a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán 2020 szeptemberében. A felvettek átlagpontszáma 423,86 pont, ami kiemelkedően magas.

Tehetségápolási program hallgatóknak koronavírus idején
Idén a járványügyi helyzethez igazodva online meetupok keretében folytatódott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszékének tehetségápolási programja. Az első online céges látogatáson a hallgatóknak szervezett Teams-beszélgetésen a DXC Technology mutatta be a cég működését, mindennapjait, munkamódszerét.

15 millió forint kezdőbefektetés egyetemista startup ötleteknek
Az ország bármely egyeteméről várják egyetemista csapatok jelentkezését a március végén induló Startup Campus x BME powered by Hiventures inkubációs program szervezői. A program során az egyetemisták nem csak a startupvilágba nyernek betekintést, üzleti képzést és egyéni mentorálást kapnak, de lehetőségük nyílik 15 millió forintos kezdőbefektetésre is.

Január 31-ig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő cégek
2020 szeptemberében megkezdik céges gyakorlati évüket azok az informatikus hallgatók, akik elsőként szerezhetik meg diplomájukat a BME új, 6 szemeszteres alapképzésén. A szakot a bő tízezres informatikushiány hívta életre két évvel ezelőtt, a végzős diákokra pedig már most kiemelkedő érdeklődés mutatkozik. Az informatikushiányban szenvedő, vagy éppen utánpótlást kereső cégek 2020 január végéig jelezhetik foglalkoztatási szándékukat.

Működnek az új magyar zsebműholdak
2019. december 6-án magyar idő szerint 9:18-kor Új-Zélandról startolt a Rocketlab amerikai cég Electron típusú rakétája, fedélzetén két új magyar műholddal: a műegyetemi fejlesztésű 5x5x5 cm-es SMOG-P-vel és a magánfinanszírozású 5x5x10 cm-es ATL-1-gyel.

A BME középiskolai tanárokat díjazott
A természettudományi, a műszaki és az informatika oktatásában kiemelkedő eredményeket elérő középiskolai tanárokat díjazott a BME Pro Progressio Alapítványa, amelynek legfontosabb tevékenysége - a középiskolától kezdve a doktori képzésig - az innovatív gondolkodást elősegítő tehetséggondozás.

Folytatódik a PARIPA-program
Milyen módon lehet közelíteni az informatika oktatást és az ITC-cégek igényeit? Miként lehet megmutatni a hallgatóknak, hogy tudásuk a gyakorlatban milyen módon kamatoztatható? A harmadik évfolyamot indító PARIPA (Partnerségben az iparral) hallgatói képzési és ösztöndíjprogram éppen ezeket a célokat szolgálja. A DXC Technology második éve vesz részt a programban, idén ismét fogad hallgatót – a tavalyi mentorált mára már a cégnél dolgozik, a csapat teljes értékű tagja lett a programnak köszönhetően.

Meghosszabbítja stratégiai együttműködését a Siemens és a BME
Partnerségük 21. évébe lépve a Siemens és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tovább bővíti együttműködését: az 5 évre meghosszabbított keretszerződéshez a Siemens-csoport több tagvállalata is csatlakozik. A megállapodás ünnepélyes aláírásakor ezen vállalatok vezetői is megosztották a partnerséggel kapcsolatos terveiket és céljaikat.

Ismét egyetemisták gyűjtik össze a mérnöki szakma nagyjait
Az informatikai és a villamosmérnöki pálya meghatározó ipari szereplői gyűlnek össze, hogy előadjanak a szakma legújabb fejlesztéseiről, a gépi tanulásra optimalizált, 16 videokártyát tartalmazó hardverektől kezdve az intelligens parkolásig. A XVI. Simonyi Konferencia április 16-án kerül megrendezésre a BME I épületében, ahol idén is ingyenesen várja a jövő technológiái iránt érdeklődőket.

Egyetemi ötletek kaptak 9 millió forintos befektetést
2018. December 6-án lezárult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary szervezésében elindított „Startup Campus BME powered by Hiventures” egyetemi inkubációs program. A képzés zárásaként három egyetemi projekt kapott 9 millió forintos tőkefinanszírozást.

Az ABB értékes műszerekkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét
A vállalat összesen 2,5 millió forint értékű műszaki eszközt adományoz az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszéke számára a szakmai oktatás támogatására.

Hamarosan zárul a regisztráció a ChaosStackre!
Valós piaci problémák, értékes tapasztalat, networking – ez mind a ChaosStack. Az idén első alkalommal megrendezett fejlesztő verseny úttörőnek számít a fiatal egyetemisták és pályakezdők körében. A számos tapasztalat mellett 500.000 Ft összértékű nyeremények találnak gazdára. A regisztráció szeptember 30-ig tart!

Még képzettebb mérnökök kerülhetnek ki a BME-ről a thyssenkrupp Steering segítségével
A német thyssenkrupp technológiai konszern budapesti kompetenciaközpontja újabb megállapodást kötött a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, hogy a két fél közötti kapcsolatok erősítésével még képzettebb autóipari mérnökök kerüljenek ki az egyetemről.

Nők (lányok) napja a BME-n
A Műegyetem ötödik alkalommal vesz részt "A Nők a tudományban" egyesület által koordinált "Lányok napja" programban. Az egyetemen három kar 25 laboratóriuma várja az érdeklődő középiskolás lányokat, felkeltendő érdeklődésüket a műszaki tudományok iránt. A program április 28-án csütörtök 9.00 órakor kezdődok a Műegyetem Q épületében (1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.) .

A BME MIT FTSRG csapat 3. helyezést ért el az IoT fejlesztői versenyen
Az USA-ban megrendezett EclipseCon North America rendezvény évente IoT fejlesztői versenyt rendez. A verseny során három hónap áll rendelkezésre, hogy a csapatok nyílt-forráskódú és nyitott szabványok segítségével egy általuk választott témában innovatív IoT megoldást készítsenek.

Robotautók konvojban
A Nokia, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék, valamint a Drezdai Egyetem az általuk közösen fejlesztett mobilkommunikációs-robotikai mintaalkalmazással vett részt a a barcelonai Mobile World Congress kiállításon, amely egyben az 5. generációs mobilhálózat egyik jövőbeni alkalmazási lehetőségére is példaként szolgált.

Samsung tévéken gyakorolhatnak a jövő alkalmazásfejlesztői
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Samsung hosszú távú együttműködésre lépett, amellyel a hallgatók minél naprakészebb gyakorlati tudását szeretnék elősegíteni.

Intel Edison és Galileo miniszámítógépekkel oktatják a IoT-t a BME-n
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Méréstechnika és Információs Rendszerek tanszékének hallgatói az SD-kártyával azonos méretű Intel Edison miniszámítógéppel viselhető eszközök, az Intel Galileo fejlesztői platform segítségével pedig dolgok internetére (Internet of Things) kapcsolódó eszközök fejlesztését sajátíthatják el.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
A DokiApp-ot választották az év applikációjának
A Magyar Marketing Szövetség 2020-ban is kihirdette az Év Applikációja díjat, melyet a DokiApp vihetett haza. A telemedicina alkalmazás segítségével a nap bármely időszakában, mindössze pár perc várakozás után konzultálhatunk egy orvossal vagy pszichológussal. Az online orvoslás Uber-e nem először kap rangos díjat, tavaly ősszel ugyanis a Vodafone Digitális Díj egyik fődíját vihették haza az ötletgazdák.
Zsinórban hatodszor az Év Honlapja a mateking.hu
A hatodik egymást követő évben is a mateking.hu nyerte az Év Honlapja kitüntetést. A bejelentés kapcsán kihirdették: a leggyorsabban jelentkező 5 iskolának ingyenes hozzáférést biztosítanak. Magyarország legnépszerűbb egyetemi e-learning oldalának célja, hogy élménnyé változtassa a matektanulást, hatékonyságát pedig az adja, hogy a tananyagok sok-sok apró lépésből, picike morzsákból épülnek fel. A honlapon ráadásul folyamatosak a fejlesztések is: 2020-ban a mateking epizódok új, sokkal intenzívebb dizájnt kapott, a letisztult és elegáns külső pedig egy felhasználóbarát felületet eredményezett.