biztonság kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: biztonság

A világ vezető kiberbiztonsági jamboree-ja

Több millió alkalmazás felhasználóadatai vannak veszélyben
Miközben népszerű társkereső alkalmazásokat vizsgáltak a Kaspersky Lab kutatói, találtak egy olyan programot, amely titkosítatlan felhasználói adatokat továbbított nem biztonságos HTTP protokollon.

Technológiai óriások fognak össze a kiberbiztonságért
A technológia rohamléptékű fejlődése közben néha nehéz eldönteni, ki jár elől: az innovatív megoldásokat kifejlesztő vállalatok, vagy a kiberbűnözők. A felhasználók felelőssége minden korábbinál nagyobb, ám a szükséges szoftveres és módszertani védőhálót a cégeknek kell biztosítani. Ez pedig nem kis feladat, amely csak vállvetve, közös erővel vihető sikerre.

Kriptovaluták és digitális pénztárcák
Egy friss jelentés szerint az emberek több mint fele tudja mi az a kriptovaluta, de majdnem 80%-a nem tudja, hogyan és hol lehet megvásárolni, biztonságosan tárolni.

PUBG Ransomware – Játékkal szerezhetjük vissza kódolt adatainkat
Az ESET szakemberei újfajta zsarolóvírusra hívják fel a figyelmet, amely ezúttal nem pénzt, hanem egy órányi játékot kér az adatokat helyreállító kulcsért. A zsarolóvírusok közel öt éves története során már voltak hasonló kártevők, de talán ez az első eset, amikor egy toplistás játékkal kell az áldozatoknak játszaniuk adataik visszaszerzéséhez.

Zombik, zsarolók, tiltott gyümölcsök – a kiberbűnözők kedvencei
Kiberbiztonsági szempontból nehéz éve volt a világnak: a legújabb Microsoft Security Intelligence Report szerint 2017 februárja és 2018 januárja között főleg a botnetek (vagyis a kártékony programokkal zombivá tett számítógépek és azok hálózatai), a kis költségű támadások, illetve a zsarolóvírusok jelentettek fenyegetést a felhasználókra. A kutatásból az is kiderül, hogy elsősorban az informatikai megoldásokba integrált, intelligens biztonsági technológiák képesek valódi védelmet nyújtani a fenyegetésekkel szemben.

Új stratégiával és fegyverkészlettel támadnak a kiberbűnözők
Az év első három hónapjában a Kaspersky Lab kutatói nagymértékű APT (Advanced Persistent Threat – Fejlett Tartós Fenyegetés) aktivitást észleltek főként Ázsiában – a kiberincidensek több mint 30%-át sorolhatjuk ide az első negyedév időszakából.

Újgenerációs technológiák a kibercsapdák ellen
A kiberbűnözés legfrissebb trendjei szerint a széleskörű és egyre összetettebb kibercsapdák pusztítanak – többek között fejlett exploitokat használnak masszív zsarolóvírus támadások során; kreatív spammelő- és adathalász támadások; valamint pszichológiai manipuláción vagy legális szoftverek kihasználásán alapuló támadások terjedtek el világszerte.

Egy a jelszó: egypontos bejelentkezés!
A biztonságos jelszóhasználat fontosságára rendszeresen figyelmeztetnek a szakértők és a különféle incidensek is, a tanácsok azonban sokszor ellentmondásosak. Pontosan hogyan gondoskodhatnak arról a vállalatok, hogy felhasználóik megfelelő, erős jelszavakat használjanak az érzékeny adatok és alkalmazások eléréshez, de abból se legyen probléma, hogy a túl bonyolult jelszavakat nehéz megjegyezni? A NetIQ szakértői az egypontos bejelentkezést javasolják.

Villámgyors reakció a kibercsapdák ellen
A Kaspersky Lab elindította új szolgáltatását, a Kaspersky Cloud Sandbox-ot azért, hogy segítse a vállalkozásokat a komplex kibercsapdák ellen harcolni.

Adaptív felügyelettel a személyazonosságok útvesztőjében
Egyre több különféle eszközt használunk mindennapi életünk és munkánk során. Ezek ugyan megkönnyítik a feladatainkat, de másoknak fejtörést okozhatnak. Például a vállalatok informatikai szakemberei számára, akiknek kezelniük kell az egyre növekvő mennyiségű készüléket és a hozzájuk tartozó személyazonosságokat. A NetIQ szakértői szerint az adaptív személyazonosság-kezelés jelenti a kiutat a káoszból.

Nemcsak a célzott támadásra kell felkészülni, hanem a váratlanra is
A DDoS (Distributed Denial of Service – elosztott szolgáltatásmegtagadással járó) támadást elszenvedett vállalkozások 27%-a úgy gondolja, hogy nem célzott támadás áldozata, hanem csupán ártatlan szemlélője volt az eseményeknek.

A bányászó programok komolyan veszélyeztetik az ipari rendszerek teljesítményét
A Kaspersky Lab idén is elkészítette az energetikai szervezetek és az ipari irányítástechnikai- és vezérlőrendszerek (ICS – Industrial Control Systems) elleni támadások tavalyi második félévére vonatkozó jelentését. A Kaspersky Lab ICS CERT kutatói szerint szeptembertől kezdődően ugrásszerűen megnőtt a bányász támadások száma köszönhetően a kriptovaluták árfolyamának piaci növekedésének és a bányászok fellendülésének.

5 jele annak, hogy robottal beszélgetünk
A "botokat"/robotokat, azaz automatizált fiókokat hatalmas mennyiségben hozzák létre a platform elárasztása céljából - általában azért, hogy valamilyen politikai nézetet támogassanak rajtuk keresztül.

A magyarok több mint fele nem használja párjával közösen az internetre csatlakoztatott eszközöket
Ha párkapcsolatban élünk, sokaknak ismerős lehet, hogy az egyik fél jobban ért az internethez, a számítógéphez és a különböző okos készülékekhez, ők a Kaspersky Lab legfrissebb kutatása szerint jobban is értenek kiberbiztonsághoz, mint partnerük.

Továbbra is fertőznek a rejtett kriptovaluta bányász kártevők
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, melyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. 2018. februárjában a következő 10 károkozó terjedt a legnagyobb számban.

Valaki figyel: amikor az okos kamera nemcsak okos
A Kaspersky Lab kutatói több biztonsági rést azonosítottak egy népszerű okos kameránál, amelyet főként babamonitornak használnak, vagy beltéri biztonsági megfigyelésre. A kutatás megállapította, hogy az azonosított hibák lehetővé teszik idegenek számára a távoli hozzáférést a kamera által rögzített audio- és videótartalomhoz, kikapcsolhatják az eszközt, tetszőleges kártékony kódot indíthatnak el, és sok egyéb más aggasztó tevékenységet indíthatnak el.

Routeren keresztül támad a kiberkém
A Kaspersky Lab kutatói nemrég olyan kifinomult kibercsapdát azonosítottak, amelyet főként kiberkémkedésre használtak a Közel-Keleten és Afrikában 2012-től idén februárig. A malware, amelyet a kutatók „Slingshot”-nak neveztek el, meghekkelt routereken keresztül támadta és fertőzte áldozatait, teljes kontrollal az áldozatok készülékei felett. A kutatók szerint a kibercsapda számos egyedi és kellően hatékony technikát használt ahhoz, hogy képes legyen az ellopott adatok összesítésére. Arra is képes, hogy az adatforgalmát elrejtse és ezáltal nem nyomon követhetővé váljon.

A kriptovaluta a bűnözők új kedvence
Eltérített androidos mobilok, meghekkelt kormányzati weboldalak, kutatási célokra használt szuperkomputer – a közös bennük, hogy a bűnözők kriptovalutákat próbálnak bányászni a segítségükkel.

Hogyan elemezzük IoT eszközeink biztonságát?
Manapság sok támadás alapja a megtévesztés, amelynek során megpróbálják rávenni a gyanútlan felhasználót, hogy fertőzött fájlokat, feltört, rosszindulatú oldalakra mutató linkeket nyisson meg, vagy adja meg adatait egy hamis oldalon.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
A SmugMug felvásárolja a Flickr-t
Elsőként Magyarországon - korlátlan nemzetközi hívások EU-s számokra a Vodafone-nál
A Vodafone Magyarország megújult Red csomagjai az országban elsőként tesznek lehetővé korlátlan nemzetközi hívást EU-s számokra belföldről, így biztosítva mintegy 500 millió európai ember korlátlan elérését. A Vodafone célja, hogy a magyar piacon úttörő ajánlattal hozzájáruljon a távolságok leküzdéséhez és a személyes kapcsolatok erősítéséhez Európában.