Több ötlet merül föl. Az egyik az, hogy egy cég megszületett, lefoglalta a nevét, majd elhalt, és a doménnév-regisztráló intézmény értesítése volt a legkevésbé sürgős neki. Különösen, ha még ingyen regisztráltathatta magát, mint az ősidőkben. Ennél érdekesebb, hogy a weben még csak nem is pislákoló nevek léteznek, amelyekért ma is fizetik valahonnan az éves karbantartási díjat, de nem használják. A főkönyvelő csak utalja a pénzt, anélkül, hogy utána nézne, mi az a pár dollár, amit a regisztráló intézmény követel rajtuk.
A nagyobb baj akkor merül föl, ha éppen elfelejtik átutalni a díjat, mint ez az MSN-en történt, amikor a határidő - Murphy franc tudja hányadik, digitális-korbeli szabálya szerint - pont a karácsonyi hosszú hétvégén járt le, befagyasztva a Microsoft levelezőtábor millióinak a postaládáit. Egy jólelkű hacker segítette ki a nagy Microsoftot a hitelkártyájáról átutalt díjjal, hogy ne szenvedjen milliónyi levelező egész ünnepek alatt a csapástól.
Aztán ott vannak azok a cégek, akik levédték minden lehetséges kombinációban a nevüket, nehogy zsarolják vele őket, vagy nehogy visszaélhessenek vele. A másik ide vágó ötlet, hogy valakik megszereztek delikát doménneveket, és lesben állnak, mikor kezd ébredezni az áldozatuk, hogy azután hatalmas pénzeket gomboljanak le róluk.
Satöbbi. Gondolom, mindenkinek ezer ötlet tud még megfordulnia a fejében, de azért ez a majdnem 50 százalékos lemorzsolódás mindenképpen agymozgató. A világ első bejegyzett doménneve ugyan nem tűnt el, de már a második tulajdonosnál van. Érdemes elugrani az őshonlapra, és elborzolódni a lap aljára. Egy magyar névre bukkanunk. Akinek mellesleg M.I.T.-s emilcíme is van. Ezek a marslakók mindenütt felbukkannak, ahol valami nagyon érdekes található, nem?
Különben a Symbolics, Inc. a tárgyorientált programozás egyik úttörője volt, de 1995-ben csődbe jutott, ezért adták el. A jelenlegi weblapról eljuthatunk a Symbolics online múzeumába is, onnan meg további webmúzeumokba, ha ez tetszik nekünk.