Tarolt az IT-szektor az EY Az év üzletembere díjátadón

forrás: Prím Online, 2013. november 23. 11:20

Taroltak az IT-cégek az EY Az év üzletembere jubileumi díjátadóján: a fődíjat dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője vehette át, a „Merész újító” különdíjas pedig Árvai Péter, a Prezi.com társalapítója és ügyvezetője lett.

„A Magyarországon már tizedik éve megrendezésre kerülő EY Az év üzletembere program a sikeres vállalkozásokról szól, amik kulcsszerepet játszanak a válságot követő építkezésben. A program idei díjazottjai is kiváló példái annak, hogyan lehet a minőséget, az értékteremtést és az innovációt szem előtt tartva sikerre vinni egy vállalkozást a folyamatosan változó gazdasági és társadalmi környezetben. A díjazottak példája is jól mutatja, hogy érdemes odafigyelni a magyar, egyre növekvő vállalatokra, vagy akár a kisebb technológiai cégekre is, hiszen nem feltétlenül kell sok időt várni egy újabb Magyarországról induló nemzetközi sikertörténetre” – mondta Havas István, az EY vezérigazgatója.

150 milliárd forintos összbevétel, ötezer munkavállaló

A Magyarországon tizedik éve megrendezett EY Az év üzletembere programban idén a pályázók elsősorban az IT szektort és a gyártó cégeket képviselték. A megmérettetésen induló vállalkozások összbevétele megközelítette a 150 milliárd forintot, és országszerte közel 5000 munkavállalót foglalkoztatnak. A budapesti és vidéki jelöltek közel azonos arányban vettek részt idén a programban. A legfiatalabb cégvezető 28 éves volt, míg a legidősebb a 74. életévét töltötte be.

„Az év üzletembere” díjat dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője vehette át. A fődíjon kívül idén is három különdíjat adtak át: a „Példakép” Majoros Béla József, a Csaba Metál Öntödei Zrt. vezérigazgatója, a „Merész újító” Árvai Péter, a Prezi.com társalapítója és ügyvezetője, míg a „Jövő ígérete” Fazekas Gábor, a Mikropakk Kft. ügyvezető igazgatója lett.

„Nagy megtiszteltetés számomra az EY Az Év üzletembere díj, ami nem csupán a saját, hanem tehetséges munkatársaim kitartó munkájának elismerése is. Ez a díj megerősít abban a meggyőződésemben, hogy újító gondolkodással és eltökéltséggel egy magyar cég is képes átütő sikereket elérni akár a kompetitív nemzetközi informatikai piacon is. Az IND Group példa arra, hogy ez a szemlélet nem csupán a tulajdonosoknak, de számos tehetséges fejlesztőnek és szakembernek is lehetőséget ad arra, hogy világszínvonalú környezetben a globális piacot átformáló folyamatok részévé váljanak Magyarországon.” – mondta dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője.


"Ez egy nagyon izgalmas díj! Köszönöm a megtiszteltetést, de merésznek egyedül nem mernék lenni. A siker főleg Magyarországnak, az ott dolgozó össze prezi munkatársnak köszönhető. Szeretném kiemelni két alapító társamat, Halácsy Pétert és Somlai-Fischer Szabolcsot, akik nélkül nem mertem volna nekivágni egy Microsoft elleni versenynek, a Bridge Budapest megalapításának, a nyitottakvagyunk.hu létrehozásának és a világ meghódításának" – mondta Árvai Péter, a Prezi.com társalapítója és ügyvezetője.

IND Group: garázscégből globális IT-vállalat

Az 1997-ben 50 ezer forintból „garázscégként” alapított vállalkozás mára egy 3,7 milliárd forintos árbevételű, több mint 200 főt foglalkoztató, jobbára a nemzetközi piacon tevékenykedő technológiai vállalattá nőtt. Folyamatos bővülésének és megújulásának köszönhetően a digitális banki felületek vezető európai specialistája lett. Szakosodott tudásuk és fókuszált tevékenységük alapjaiban változtatta meg a pénzügyi szolgáltatások piacát. A régióból egyedüliként került fel idén a vállalkozás a pénzügyi szektor technológiai beszállítóit rangsoroló nemzetközi FinTech100-as listára. A nyertes vállalkozó megkapta a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztjét. 2005-ben elnyerte az EY Az év üzletembere „Jövő ígérete” különdíját.

A Király Pál utcából a Szilikon-völgybe

Árvai Péter a Prezi fejlesztését egy Királyi Pál utcai egy szobás irodából indította útjára 2008-ban. A díjazott 18 hónapot dolgozott fizetés nélkül, kizárólag arra koncentrálva, hogy a cég gyors növekedést tudjon elérni. Ennek eredményeként az első sikerek már rögtön a termék piacra kerülése után megmutatkoztak. Mára a Prezi 180 szakembert foglalkoztat 26 országból, 2 irodában. A regisztrált felhasználók száma eléri a 30 milliót. A Prezi küldetése, hogy az ötletek megosztását szórakoztatóvá és magával ragadóvá tegye. A cég munkatársait és vezetését a kíváncsiság vezérli, ezért el tudnak térni a megszokott gondolkodási sémáktól, és ezáltal képesek a gyors megvalósításra. A cég jövőbeni célja, hogy 2 milliárd felhasználó számára elérhetővé tegye a Prezit, minden lehetséges digitális felületen.