A Magyar Telekom hosszú lejáratú finanszírozási megállapodást írt alá ma Budapesten az Európai Beruházási Bankkal (EIB) a jövőbeni vezetékes és mobil szélessávú hálózatfejlesztési projektjeinek finanszírozására.
A Magyar Telekom együttműködik az Európai Beruházási Bankkal a vezetékes és mobil szélessávú hálózatfejlesztésben. Az ehhez kapcsolódó szerződést Christopher Mattheisen vezérigazgató és Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes, illetve az EIB részéről Baranyay László alelnök írták alá. A Magyar Telekom a 200 millió euró (közel 60 milliárd forint) értékű hitelt a Deutsche Telekom AG-n mint pénzügyi közvetítőn keresztül veszi fel az EIB-től. A hitel forintban denominált, futamideje 5 év.
A hitelfelvétel célja Magyar Telekom távközlési hálózatainak korszerűsítése és további fejlesztése, aminek köszönhetően országszerte jelentősen bővül a fejlett vezetékes (VDSL, FTTH, ED3) és mobil (3G és 4G) szélessávú infrastruktúra elérhetősége. A hitelből finanszírozott hálózatfejlesztési projektek megvalósítására a 2014–2016 közötti hároméves időszakban kerül sor.
A projektek keretében a lefedettség növelése mellett sor kerül a vezetékes és mobil hálózatok kapacitásának bővítésére, továbbá az érintett informatikai rendszerek fejlesztésére is, hogy azok meg tudjanak majd birkózni a felhasználók számának emelkedése és a 4G-képes okos eszközök gyors terjedése nyomán a következő években várható adatforgalom-növekedéssel, elősegítve a szolgáltatásminőség és a hálózatbiztonság további javítását is.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója úgy látja, hogya vezetékes és mobil szélessávú piacon erős vezető pozíciót értek el szolgáltatásaik minőségének és innovatív termékkínálatuknak köszönhetően. A következő években megvalósuló hálózatfejlesztéseink elősegítik a vezetékes és mobil szolgáltatások konvergenciáját, és lehetővé teszik az adat- és multimédia szolgáltatások iránti gyorsan növekvő piaci igények kielégítését. A korszerű távközlési hálózatok megnövelt lefedettsége jelentősen kibővíti a Magyar Telekom egyedülálló integrált szolgáltatásportfóliójának elérhetőségét. A fejlett szélessávú infrastruktúra további bővítése hozzájárul az ország versenyképességének javításához és a digitális esélyegyenlőség növeléséhez is.