A kibocsátást nem csupán ezért előzi meg nagy várakozás Ausztriában, hanem azért is, mert Európában mindenütt nagy impulzust adott a tőzsdének a távközlési részvények kibocsátása, Bécsben pedig a tőzsde máig "alszik" a kisbefeketők érdeklődésének hiányában. A mintegy nyolcmilliós lakosság alig 7 százaléka számít a részvénytulajdonosok közé, s ez a szám a TA-kibocsátással is legfeljebb megduplázódik, míg például Németországban a lakosság 17 százaléka bír részvényekkel.
A kibocsátást 160 millió schillinges reklámkampánnyal készítik elő abban a reményben, hogy ez rohamot idéz majd elő. Egyelőre titok, hogy hogyan osztják meg a részvényeket a kisbefektetők és az intézményi befektetők között. Mindenesetre a munkatársak esetében az évi tízezer schillinges, adómentességet élvező keretet teljesen ki akarják meríteni. Kiszivárgott már az is, hogy a későbbiekben a Wall Streeten is be akarják vezetni a TA-t. A Telekom Italia részesedése - amely 25,1 százalék - a jövőben sem változik a hírek szerint.
Szakértők szerint a részvény árfolyama a messze alulértékeltnek tartott bécsi tőzsde árfolyamaihoz igazodik majd inkább, mint az európai távközlési cégek árfolyamaihoz, ezért a hozzáértők úgy vélik, hogy a kibocsátás inkább 25-30 milliárd schillinget hoz majd a remélt 40 milliárd helyett.