Tim Cook, az Apple feje a The Wall Street Journalnak adott interjút, melyben sok érdekes, eddig ki nem mondott dologról beszélt, és kiderült, hogy pozitívan vélekedik a vállalat jövőjét illetően.
Tim Cook továbbra is bízik az Apple növekedésében, amely az elmúlt éveket is végigkísérte. Reméli, hogy mindez a jövőben is folytatódni fog. Az elmúlt időben a befektetők aggódtak amiatt, hogy az Apple nem fejlődő vállalat többé. Cook azonban nem borúlátó e tekintetben. Úgy véli, hogy bár a legújabb számok nem olyan kifejezőek, ő még nem látott olyan mértékben fejlődő vállalatot, mint az övé.
Az elmúlt évet is sikeresnek ítélte, hiszen számos termékkel előrukkoltak, és most volt az első olyan esztendő, amikor egyszerre két telefont is piacra dobtak. Úgy látja, „az innováció él az Apple-ben, és jól van”, ám képesek még ennél is többet letenni az asztalra.
Továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy bár kevesebb projekten dolgoznak egyszerre, de azokat igazán jól csinálják. Elmondta, hogy lesznek új kategóriák és újdonságok a jövőben, bár ezekről még nem tud beszélni. Ám, hogy felcsigázza az érdeklődést, hozzátette, hogy, aki ésszerűen gondolkodik, nem fogja azt mondani, hogy nem új kategóriákról van szó.
Szóba került az iPhone is, ennek kapcsán pedig a nagykijelző. Nem titkolta, hogy van még mit fejleszteniük az okostelefonok frontján, hiszen még egyáltalán nem érték el a maximumot az Apple termékek, mint ahogy az iPhone sem. A nagykijelzős változattól egyáltalán nem zárkóznak el: a technológia készen áll rá, viszont nem szeretnék feszegetni határaikat. Azonban ez nem jelenti azt, hogy sosem vágnak bele.
Azt is kifejtette, hogy szerinte nem a méret számít, hanem a felbontás, élesség, kontraszt, megbízhatóság. „Olyat szeretnénk adni a felhasználóknak, amely minden tekintetben rendben van.” Sokféleképpen lehet egy kijelzőt értékelni, és ők inkább mindegyik aspektusra hangsúlyt fektetnek, mert tisztában vannak vele, hogy a képernyő „az ablak a szoftverhez”.
Tim az Androidhoz kapcsolódó véleményét is kifejtette. Elismerte, hogy bár jóval kevesebb alkalmazásuk van iPadre, mint amennyi Android táblagépekre (fél millió vs. egy millió), ám ennek okát abban látja, hogy, hogy a legtöbb táblagépes Android applikáció az okostelefonokra optimalizált appok „kinyújtott” változata.
Másfelől úgy véli, az Android nem ad univerzális élményt. Egy frappáns hasonlattal élt. Szerinte az Android olyan, mint Európa. Ez egy olyan név, amit az amerikaiak találtak ki, mert nem értették meg, hogy valójában több országból áll, és ezek különböznek egymástól. Az Android operációs rendszer könnyen testreszabható. Ezt a Samsung és az Amazon meg is tette. Úgy érzi, ez alapvetően egy töredezett tervezési filozófiát sugall az embereknek.
Cook derülátó a PC-piacot tekintve, legalábbis, ami a Macet illeti. Nem adják fel a küzdelmet, nem állnak be a hanyatlók sorába. Elmondta, hogy még ezen a téren is tartogatnak újdonságokat. Szerinte, akik a jövőben PC-t akarnak venni, a Macet fogják majd keresni.
Cookot egyáltalán nem lepte meg ez a lépés, szerinte teljesen logikus volt. A Google egyszerűen megszabadult valami olyantól, amely számára veszteséges volt. Elismerte, hogy nehéz hardvert, szoftvert és szolgáltatásokat készíteni, és ezeket összehangolni. Pont ebben látja az Apple különlegességét.
Cook tehát bizakodó, szerinte a java még hátra van, és úgy tűnik, lapul még egy s más az Apple háza táján.
Forrás: WJS blog