Idén a Forma 1-es autótervezés, a játékkonzolok jövője, a legújabb mobil operációs rendszerek és a hobbi-űrkutatás lesz a BME Simonyi Károly Szakkollégiuma által rendezett XI. tudományos konferencia központi témája, 2014. április 15-én. A magyarországi viszonylatban kiemelkedő, kizárólag egyetemi hallgatók által rendezett IT konferencia már rangos eseménnyé vált a szakértők és érdeklődők körében.
A Műegyetem Informatika (I) épületében 13:00-18:00 óra között tartó rendezvényen jelen lesznek a műszaki szakterületek képviselőinek legnagyobbjai. Hollandiából repül a konferenciára Jan Jongboom, a Firefox OS vezető fejlesztője, aki előadást tart a legújabb mobil operációs rendszer felépítéséről és alkalmazásairól. Ezután a világ legnagyobb szoftvercége, a Microsoft a játékkonzolok jövőjébe vezeti be az érdeklődőket. A szoftveróriás képviseletében Velvárt András (a világ 14 Kinect MVP-jének egyike) az újfajta irányítási módokban rejlő lehetőségekre hívja majd fel a hallgatóság figyelmét. Ezek mellett Veres Szentkirályi András tolmácsolásában szó lesz az etikus hackelésről, a BOSCH pedig az önműködő autós közlekedésről fog bemutatót tartani.
A Simonyi Károly Szakkollégium által rendezett eseményen jelen lesznek a világ legnagyobb fejlesztőcégei, úgymint az NNG, az National Instruments, a ThyssenKrupp vagy az Accenture. A látogatók azt is megtudhatják majd, hogyan lehet elhelyezkedni a legmenőbb munkahelyeken, avagy mit és hogyan kell mondani egy állásinterjún. A gyakorló szakmai munkát már a tanulmányok alatt érdemes elkezdeni, ennek lehetőségeit a Schönherz Iskolaszövetkezet biztosítja.
A vezető IT vállalatok után brutális fizikaórát tart Härtlein Károly, a Műszaki Egyetem tanszéki mérnöke, aki egy olyan kísérlettel áll elő, amit eddig csak nagyon kevés fizikus láthatott.
Az előző évekhez hasonlóan a Szakkollégium tagjai idén is bemutatják legújabb projektjeiket, valamint az esemény kezdetekor a helyszínen bocsátják útjára a Szakkollégium első magaslégköri mérőballonját. A diákszervezeti tagok beszélnek majd a nyílt forráskódú szoftverek előnyeiről, a JAVA Virtual Machine lehetőségeiről, és prezentálják első magaslégköri ballonjuk tervezési folyamatát is.
Az eseményen való részvétel ingyenes, ugyanakkor az előzetesen regisztráltak között PlayStation4-et és iPad minit sorsolnak ki a helyszínen.
További információk és regisztráció