Megérkezett az első magyar lokális közösségi oldal. A Miutcánk.hu névre keresztelt megoldás új utat nyithat a magyar oldalaknak, mely fogalom úgy tűnt, az iWiW bezárásával érvényét veszti.
Új lokális közösségi oldal indult Miutcánk.hu néven. Az oldal célja, hogy felpezsdítse a magyar online közösségi oldalak állóvizét, amelynek – lássuk be – az iWiW vége csak az utolsó csepp volt a pohárban.
Ahogy a névből is kitűnik, nem egy szokványos közösségi site-tal van dolgunk. A két egyszerű ötltre épülő megoldás révén az emberek a környezetükben élőkkel összehangolhatják életüket, és különféle programokat is szervezhetnek. A fejlesztőknek vannak konkrét elképzeléseik is, de majd élesben kiderül, mennyire lesz sikeres és hosszú távon életképes az ötlet.
„Itt az ideje újraértelmezni a szomszéd és a környék fogalmát” – áll a közleményükben. A fejlesztők elképzelése szerint az oldallal az emberek majd megspórolhatják költségeiket azáltal, hogy olyan emberekkel vannak kapcsolatan, akik közel élnek hozzájuk. Közös munkabejárás, grill pareti, zársadalmi felelősségvállalás – ezek mind arra szolgálnak, hogy feldobják a környékbeli életet és pénzt, időt takarítsanak meg az emberek.
Az oldal egyelőre még nem széles körben elérhető: kilenc budapesti tesztkörnyéken működik. Azonban már ez idő alatt is kimutatható változás a felhasználók körében. Sokan például kölocsönadják drága, ugyanakkor ritkán használt szerszámaikat; illetve összefogással segítenek rászorulókon, vagy csupán együtt sportolnak az emberek.
Sokszor éri az a vád a világhálót, és főleg a közösségi oldalakat, hogy egyre jobban elszeparálja az embereket a valóságtól. A Miutcánk.hu viszont éppen olyan hidat szeretne képezni a valós és a virtuális világ között, mellyel az emberek ismét felfedezhetik egymás társaságát, és rálelhetnek a valós értékekre és kapcsolatokra.
A Lenovo Motivátor Nagydíj győztes csapata fejlesztette a jelenleg béta fázisban lévő oldalt, mely teljesen ingyen használható, csupán regisztrálni kell e-mail címmel vagy Facebook profillal. Egyelőre még csak azok vehetik igénybe, akik a tesztkörnyéken élnek, azonban a többiek is gond nélkül használhatják, ha meghívnak 30 másik embert.
Az oldal egyik hosszútávú célja, hogy kiemelt önkéntes társadalmi programok mögé álljon, és buzdítsa a felhasználókat a részvételre. A fejlesztők nyitottan várják a visszajelzéseket és készek arra, hogy a közösség és közönség igényei szerint alakítsák, fejlesszék tovább az oldalt.