A MAGYOSZ elkészítette a vaklicites eljárás folyamatát bemutató alkalmazását. A demonstráló felületen bárki kipróbálhatja, hogyan licitálnak a gyártók.
AZ OEP félévente vaklicites eljárást alkalmaz az azonos hatóanyagú és hatáserősségű készítményekre, ahol a piaci szereplők úgy licitálnak a saját termékeik árára, hogy nem látják a versenytársakét. A vaklicit célja a generikus készítmények árának és ezáltal a gyógyszerkassza kiadásainak csökkentése.
A vaklicit első teljes évében, 2012-ben 7,5 milliárd forintot takaríthattak meg a betegek. 2013-ban további 2,5 milliárd forinttal csökkentek a betegterhek, így 2013-ban összesen 10 milliárd forinttal kellett kevesebbet fizetniük gyógyszereikért.
A MAGYOSZ létre hozott egy olyan alkalmazást, mellyel kipróbálható ez a vaklicit metódus. A szervezet honlapján található demonstráló felületen bárki kipróbálhatja, hogyan licitálnak a gyártók.
Aki szeretné kipróbálni, hogyan is működik ez az eljárás, egy kitalált szer, az Almaicin árát változtathatja, a többi termékre (szintén fiktív gyógyszerek) más gyártók licitálnak. A folyamat végén kiderül, melyik 'gyógyszer' a legolcsóbb, és ezt magyarázó feliratokkal is érthetőbbé teszik.
A MAGYOSZ új, innovatív alkalmazását a H2Online Kft-vel együttműködésben készítette. A vaklicit virtuális modellhez kattintson ide!