A SUSECon 2014 éves konferencián számos újdonságot bemutattak

forrás: Prím Online, 2014. november 24. 16:31

A SUSE éves konferenciáján, a SUSECon rendezvényen számos fontos újdonságot és bejelentettek, többek között, hogy SUSE Linux Enterprise-t használó ügyfelek leállás nélkül telepíthetik a frissítéseket. Kiderült továbbá, hogy béta tesztelési fázisba érkezett a SUSE tárhelymegoldása, támogatják az SAP HANA platformra fejlesztő startupokat, és új lehetőségeket kínálnak az ügyfelek és a felhőszolgáltatók számára.

Valós idejű frissítés vállalati Linux rendszereken

 

A SUSECon konferencián hangozott el elsőként, hogy elérhetővé vált a SUSE Linux Enterprise Live Patching szolgáltatás a vállalati ügyfelek számára, így megtakaríthatják az állásidővel járó költségeket, valamint javíthatják a szolgáltatások rendelkezésre állását. A SUSE fejlesztése a működés megszakítása nélkül biztosítja a futó rendszermag frissítését.

 

A SUSE Linux Enterprise-ba integrált live patching megoldás a kGraft projektre épül, amelyet a SUSE szakemberei fejlesztettek. A megoldás nyílt forráskódú, ezért a frissítési források kódja egyszerűen megtekinthető bárki számára. A SUSE a disztribúciófüggetlen közösséggel együttműködve a jövőben is folyamatosan dolgozni fog azon, hogy mindig megfelelő és naprakész eszközöket kínáljon a Linux kernel, illetve célzottan a SUSE Linux Enterprise frissítéséhez.

 

SUSE Storage bétateszt

 

A konferencián azt is bejelentették, hogy a SUSE megkezdte a SUSE Storage bétatesztelését, amely egy elosztott, szoftveralapú tárhelymegoldás (Software-Based Storage) vállalati ügyfelek számára. A szoftveralapú tárolási megoldások elkülönítik a tároláskezelést és a virtualizációs folyamatokat a fizikai tároló hardvertől. Ezáltal a hardverek egyszerűen, az alkalmazások működésének megzavarása nélkül cserélhetők, így az ügyfelek egyszerűen rugalmasan választhatják ki a számukra optimális tároló rendszereket.

 

A Ceph nyílt forráskódú projektre épülő SUSE Storage, valamint az általánosan elérhető (commodity off-the-shelf – COTS) lemezrendszerek használatával az ügyfelek költséghatékony módon tárolhatják az egyre növekvő adatmennyiségeket és archívumokat. A Gartner szerint az ilyen jellegű, nyílt forráskódú tárhelymegoldások iránti igény egyre jellemzőbb a szervezetek körében, így 2018-ra várhatóan 20 százalékos piaci részesedésre tesznek szert.

 

Támogatás az SAP HANA-ra fejlesztő startupoknak

 

A bejelentések között szerepelt továbbá, hogy a SUSE csatlakozott a SAP Startup Focus kezdeményezéshez. A globális program keretében a tagok olyan startup vállalkozásokat támogatnak, amelyek SAP HANA platformon működő új alkalmazásokat fejlesztenek, és Big Data analíziseket, valamint prediktív és valós idejű elemzéseket készítenek.

 

A program részeként a jogosult startupok megkapják a SUSE Linux Enterprise Server rendszeren futó SAP HANA fejlesztői verzióját, amelyet letölthető virtuális gépként (VM) hat hónapon át ingyenesen használhatnak. A virtuális gép révén a SAP HANA platform gyorsan és egyszerűen használatba vehető, így a startupok gyorsabban kiértékelhetik megoldásaikat, és azonnal prototípust készíthetnek belőlük, miközben helyi számítógépeiken futtatják az SAP HANA fejlesztői verzióját.

 

Továbbfejlesztett SUSE Cloud Service Provider program

 

Új lehetőségekkel bővül a SUSE Cloud Service Provider program, amely közvetlen hozzáférést biztosít a partnerek számára az ingyenes SUSE műszaki képzésekhez, valamint az értékesítés előtti támogatási és tanúsítási programokhoz. A tagok ezenkívül újfajta támogatási lehetőséget is igénybe vehetnek dedikált vagy „megosztott” SUSE-rendszermérnökökön keresztül.