November végén száz ország több mint 250 városban zajlottak a világ legnagyobb vállalkozói versenyének, a Global Startup Battle-nek a helyi fordulói. Budapestről 3 + 2 csapat jutott a legjobbak közé, ahol helyi idő szerint csütörtök reggelig a többszázezer dollár értékű díjakért, valamint az ehhez szükséges támogató szavazatokért versenyeznek.
Idén több mint 30 ezer vállalkozó kedvű résztvevő vágott bele a rendhagyó megmérettetésbe, hogy egy hétvége leforgása alatt friss csapatokat alakítva egy-egy innovatív ötletből kiindulva indítsanak be új vállalkozásokat. A Colabs Startup Center szervezésében Budapest idén harmadik alkalommal csatlakozott az eseménysorozathoz, amelyen a legjobban teljesítő magyar csapatok évről évre egyre nagyobb sikerrel szerepelnek.
A most indult startupokat azért is érdemes figyelemmel követni, mert bármelyikük esélyes lehet arra, hogy a következő hónapokban a korábbi sikersztorik nyomdokaiba lépjen:
2013-ban az opp.io csapata 400 közül a legjobb 15 közé jutott a nemzetközi mezőnyben az egyedi projekt menedzsment alkalmazásával és néhány hónappal később sikeresen zárta le első tőkebevonási körét a Traction Tribe befektető társasággal. 2012-ben szintén ezen az esményen indult útjára az interaktív prezentáció-támogató szolgáltatást fejlesztő Sopreso csapata, akik DayOne Capitaltól kaptak befektetést valamint a játékos oktatási robotot fejesztő Codie (korábban RoboPhone) csapata, akik az iCatapulttól kaptak kezdeti finanszírozást termékük piacra juttatásához.
A budapesti csapatok közül az Ericsson, a Microsoft és a Corvinus Kockázati Tőkealap szakembereiből álló zsűri választotta ki a három legígéretesebb startupot, amelyek csütörtök reggel 9 óráig a globális döntőben bizonyíthatnak.
Az első helyezett Pet2Care segít összekötni a házi kedvencüket egy-egy utazás erejéig lepasszolni kényszerülő gazdik és a kisállatokat ideiglenesen befogadó állatszerető gondozók egymásra találását – egy alkalmazás segítségével.
A második helyzést és az Ericsson különdíját a Palantir Home csapata nyerte el. Az ötfős társaság olyan életvédelmi és biztonsági termék fejlesztésébe kezdett, amelyet bármely lakásban egyszerűen beüzemelhet bárki és az eszköz érzékelői által mért adatokat a felhasználók bármikor és bárhonnan megnézhetik a mobileszközükön.
A zsűri szavazatai alapján harmadik helyezett a Micro Survey lett, amely egy egyszerűen beépíthető modullal segít weboldal tulajdonosok számára, hogy könnyen és gyorsan kaphassanak tetszőleges kérdésekre adott visszajelzéseket a látogatóiktól.
Az első helyezetten túl a Phodo csapata az Innovator díjért, a Bowl csapata pedig a legjobb női vállalkozó díjért száll versenybe a Global Startup Battle döntőjében.
hirado.hu