Miután a sávszélességet a HRFWG 1-ről 5 MHz-re emelte, lehetővé vált a teljes IEEE 802.11b "Wi-Fi" szabvány megvalósítása a házi hálózatokban. Az utóbbi napokban az FTC is bővítette a sávot a HomeRF szabvány új változatában, így a korábbi 1,6 Mbps helyett most a 10 Mbps is átvihetővé vált, részben a "Wi-Fi" szabványnak is megfelelően. Ezért már a WECA (Wireless Ethernet Compatibility Alliance - a rádiós Ethernet kompatibilitási szövetség) tagjai, a 3Com, az Apple, a Lucent Technologies sem mondhatja, hogy a HomeRF túl lassú. Egy IDC szakértő az egész vitát már csak egy vallásháborúhoz tudta hasonlítani.
Mind a HomeRF, mind az IEEE 802.11b szabvány megengedi, hogy az otthoni hálózatokban minden eszköz egyetlen rádiófrekvenciás internetcsatlakozást használjon, beleértve az asztali és a mobil gépeket is. A fő különbség a két szabvány között az, ahogyan az adatcsomagokat továbbítják. Míg az IEEE 802.11b egyetlen "kövér" csatornát használ, addig a HomeRF frekvenciaugrásos elven működik, jobban takarékoskodva a sávszélességgel, és még olcsóbb is lesz, mint a versenytársa. Egyelőre azonban még csak a keskenyebb sávú HomeRF szabványra készült eszközök vannak a piacon. Az új, szélesebb sávon már videokonferencia eszközök is működhetnek, ami eldöntheti a versenyt, hiszen az FTC-nek hivatalból is elég nagy az ereje Amerikában.
Amúgy persze vannak kétkulacsos szereplői is a csatának, mint például az Intel, amely tagja a WECA szövetségnek is, meg támogatja a HomeRF-et is. Csakhogy elvi alapon: szerinte az IEEE 802.11b inkább a kisvállalati piacnak, míg a HomeRF tényleg az otthoni alkalmazóknak való.