Év végére minden EU-tagállamában alkalmazható adatbiztonsági-adatvédelmi oktatási programot dolgoz ki általános iskolásoknak a lengyel és a szlovén társhatósággal, valamint egy belgiumi egyetemmel közösen a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság - mondta el a NAIH elnöke a 12. alkalommal megrendezett Biztonságosabb internet nap budapesti rendezvényén, ahol átadták a leginkább és legkevésbé felhasználóbarát honlapoknak odaítélt díjakat is.
Péterfalvi Attila megemlítette: az osztályfőnöki, az etika- és az informatikaórákba integrálható képzés fő célja az, hogy morális-etikus hozzáállásra nevelje a fiatalokat, ugyanakkor képzést nyújtson a pedagógusoknak, hogy hozzájuk fordulhassanak azok a gyerekek, akik szüleiktől vagy kortársaiktól nem kapnak elegendő támogatást, ha támadás, zaklatás éri őket a világhálón.
Péterfalvi Attila hangsúlyozta annak fontosságát, hogy az adatbiztonság és az adatvédelem témakörét komplexen kezeljék az iskolai oktatásban. Az MTI érdeklődésére a NAIH elnöke elmondta, fogadókészséget tapasztaltak a most készülő anyag iránt a magyar kormányzat részéről, de az legkorábban a 2016-os tanévben válhat a tananyag részévé.
Péterfalvi Attila a rendezvényen adta át a leginkább és a legkevésbé felhasználóbarát honlapoknak odaítélt díjakat; előbbiben a http://emagyarorszag.hu, a http://palyazat.gov.hu és a http://www.bud.hu, utóbbiban a http://hirek.oldal.info, a http://www.neptun.hu és a http://salsa.hu részesült a javaslatokat értékelő szakmai zsűri döntése alapján.
A rendezvényen adták át annak az első alkalommal meghirdetett pályázatnak a díjait is, amelyre fiatalok nevezhettek az internetbiztonság fontosságát és a világhálóban rejlő lehetőségeket bemutató animációs, rövid- vagy riportfilmekkel. Mindegyik díjat a Biztonságosabb internet napot konzorciumban szervező nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat pályázatának eredményeként ítélték oda.