Elektronikus térkép készül a Konfuciusz család csaknem 200 hektáros temetőjéről, amely elsősorban a leszármazottaknak nyújt majd útmutatást arról, hol találják őseik sírját - közölték a legnagyobb befolyású kínai filozófus szülőhelyének illetékesei.
A Kung Lin (Kung Erdeje) nevet viselő erdősített kegyeleti park a Santung tartományi Csüfuban található, ahol a több mint 2000 évvel ezelőtt elhunyt Konfuciusz (képünkön), néhány tanítványa és leszármazottainak ezrei nyugszanak. A temető 1994-től együtt szerepel más Konfuciuszhoz kapcsolható emlékhellyel az UNESCO Világörökség listáján.
Az érintettek a személyi igazolványukként szolgáló mágneskártyájukkal bejelentkezve az adatbázisnak köszönhetően be fogják tudni azonosítani, hogy mely parcella az, amelyben felmenőik síremlékeit megtalálhatják. A parkban több mint 70 generáció körülbelül 100 ezer leszármazottja nyugszik, tehát nagy segítség lesz az elektronikus térkép, amely már az év közepére elkészülhet.
Az ötlet egy leszármazottól, Kung Hsziang-hajtól származik, aki 500 ezer jüant (21,7 millió forintot) adományozott a térkép megvalósítására. Kung Tö-ming, a temetkezési iroda vezetője elmondta: a térképen a sírok pontos helye és a turisztikai látványosságok mellett külön is feltüntetik a kőtáblákat, a különleges ősi fákat, az utakat, az ösvényeket, a vízfolyásokat, a vezetékeket, de még a tűzoltó felszerelések lelőhelyeit is. Utóbbira azért van szükség, mert a kínai halottak napján, áprilisban az őseikre emlékezők hagyományosan erre a célra szolgáló hamis papírpénzt égetnek, ami tűzveszélyes lehet.
A Kung Lin kerítésének és kapujának építése 1331-ben kezdődött, a terület a mai napig több mint tucatnyi felújításon esett át. A kulturális forradalom első évében, 1966-ban a temetkezési helyet a vandál pusztítások miatt súlyos károk érték.