Mr. Horovitz a Microsoft kutatócsoportjának vezetője, a Windows platformon működő Cortana virtuális asszisztens létrehozásában is részt vett. A következő feladat olyan rendszer létrehozása, mely képes gondolkodni, figyelni, adatokat begyűjteni és analizálni felhasználók ezreitől.
Míg a Microsoft kutatója úgy gondolja, az ember képes kontrollálni az általa létrehozott mesterséges intelligenciákat, mások kevésbé optimisták. Stephen Hawking úgy véli, a gondolkodó gépek legyőzik az embereket, mihelyst képesek lesznek önmaguk újratervezésére.
Elon Musk, a Tesla és a Space-X ügyvezető igazgatója szerint a mesterséges intelligencia komoly fenyegetést jelent az emberi nemre nézve. Sir Clive Sinclair, a Spectrum számítógép feltalálója ennél is messzebbre megy, szerinte a mesterséges intelligencia el fogja pusztítani az emberiséget.
Sok film is ezt a jövőképet vetíti elénk: az Ex Machina, a Transzcendens, A Bosszúállók: Ultron kora, mind a mesterséges intelligenciák uralmát vagy rémuralmát vetítik elénk.
Horovitz egyetlen aggodalma a mesterséges intelligenciákkal kapcsolatban, hogy könnyebben beférkőznek az emberek magán szférájába, hiszen a rengeteg begyűjtött információ alapján mélyebb következtetéseket tudnak levonni. Ehhez legközelebb a 2014-es Her című film víziója áll. De erre a problémára maga a mesterséges intelligencia adhatja meg a lehetséges megoldást.
„Olyan rendszerekkel dolgozunk, mely megkeresi azokat az információkat, amelyekre leginkább szüksége volt ahhoz, hogy kiszolgálja a felhasználóit, miközben mindent megtesz annak érdekében, hogy az egyes felhasználók magánszféráját megvédje.” A MI képes névtelen adatok begyűjtésére, mely lehetővé teszi a felhasználók igényeihez való alkalmazkodást, miközben az egyes felhasználók anonimitását maximálisan védik.
Forrás: BBC.co.uk