Június elején az Egyesült Államok Hadserege egy 30,8 milliós szerződést írt alá a Microsofttal annak érdekében, hogy továbbra is támogassák azokat a gépeket, amelyeken Windows XP fut.
A Microsoft 2013 április 8-án végleg megszüntette a Windows XP támogatását. Ez tehát azt jelenti, hogy ugyan még számos gépen fut az egykor nagy népszerűségnek örvendő rendszer, a vállalat levette róla a kezét, és nem ad ki biztonsági frissítéseket hozzá.
Az Egyesült Államok Hadserege azonban kitartóan ragaszkodik a régi Windows verzióhoz, olyannyira, hogy külön fizetnek a Microsoftnak azért, hogy biztosítsa számukra a rendszer támogatását. A hadsereg 2017-ig bezárólag évente 9,1 millió dollárt fizet majd a redmondi szoftveróriásnak.
Minderre azért van szükség, mert bár 2013-ban elkezdtek áttérni más rendszerre, jelenleg még mindig legalább 100 ezer tulajdonukban lévő PC-n teljesít szolgálatot a Windows XP operációs rendszer. Persze nincsenek ezzel egyedül, hiszen a magánfelhasználók egy része szintén nehezen válik meg a jó öreg XP-től. A Net Application korábbi felmérése szerint idén márciusban még a PC-tulajdonosok 16,9%-a ezt a verziót használta.
A hadseregnek azonban nincs oka aggodalomra, ugyanis a Microsoft a szerződés keretében vállalta, hogy biztosítja a biztonsági frissítéseket a rendszerhez, valamint az Office 2003-hoz, a Windows Server 2003-hoz és az Exchange 2003-hoz is.
Ugyanakkor az is kiderült, hogy bár 2017-ig kötött szerződést a két fél, elképzelhető, hogy ezt ismételten meghosszabbítják majd. Steven David, az Office of Naval Intelligence ügyintézője szerint nem valószínű, hogy 2017-ig befejezik az átállást más rendszerekre.
Forrás: Techspot.com