A Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking oldalán megjelent tanulmány szerint depressziót okozhat a fiataloknál a közösségi média túl sok használata.
A mai tizenévesek sok időt töltenek a Facebook, Instagram, Twitter és ehhez hasonló más közösségi oldalakon. Míg a közösségi média sok információ forrása, túlzott használata depresszióhoz vezethet.
A Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking újságban megjelent tanulmány 750 tanulóról készült vizsgálat anyagait használta fel. Az eredeti vizsgálatot 2013-ban végezték Ontarióban, a diákok drog használati szokásait illetve egészségi állapotukat vizsgálták. Észrevették, hogy a közösségi oldalakon eltöltött idő növeli a kockázatát a mentális problémák kialakulásának. A közösségi oldalak böngészésével töltött több idő gyakrabban vezetett pszichés szorongáshoz, öngyilkossági gondolatokhoz.
Ez nem jelenti azt, hogy a közösségi oldalak feltétlenül rossz hatással lennének a fiatalokra. Az is előfordulhat, hogy a rosszabb mentális állapotú fiatalok több időt töltenek az internetes közösségi oldalakon. Az egészségügyi szakemberek épp ezért sokszor ezeken az oldalakon keresztül próbálják elérni a veszélyeztetett csoportokat.
Mindenesetre ha azt látjuk, hogy gyermekünk túl sok időt tölt ezeken az oldalakon, érdemes közbelépni.
Forrás: Ubergizmo.com