Több városban és több helyszínen várják az érdeklődőket Fejér megyében a Kutatók éjszakáján, ahol megismerkedhetnek többek között a hegesztő robottal és megtudhatják, melyek a túlélő növények.
Székesfehérváron a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. jóvoltából ki lehet próbálni, hogyan lehet üzemeltetni egy búvárszivattyút energiabiciklivel. Az érdeklődők megnézhetik a cég 16 ezer négyzetméteres termelőcsarnokában található, Európában egyedülálló, 1500 köbméteres tesztmedencét is, melynek legmélyebb pontja 14 méterrel van a padlószint alatt.
Az Óbudai Egyetemen előadást hallhatnak egy olyan többéves kutatás eredményéről, melynek fókuszában a 201 éve Székesfehérváron született Ybl Miklós építész áll és a neki adott macskazene, mely szorosan kötődik az építész által tervezett egyik épülethez. Emellett bemutatják a robotrepülők ipari alkalmazásait, valamint a nemkarsztos barlangok világát.
A csillagászat iránt érdeklődök a Terkán Lajos bemutató csillagvizsgálóban megismerkedhetnek a Rayleigh-szórással, az extinkcióval és a refrakcióval is.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal székesfehérvári épületében a különböző vizsgálati módszerekről, a laboratóriumuk által vizsgált baktériumok jellemzőiről, továbbá ezen baktériumok megerősítő vizsgálatainak elméleti hátteréről hallhatnak előadást az érdeklődök. A Nébih velencei talajvédelmi laboratóriumában a Növény- és Talajvédelmi Múzeum nyitja meg kapuit, de a különböző laborokba is bepillantást engednek.
A Dunaújvárosi Főiskola többek között fizikai és kémiai kísérletekkel, az elektrosztatikus és magnetosztatikus jelenségek bemutatásával, érzelmi térkép összeállításával, hegesztőrobottal várja a tudományok szerelmeseit.
Az MTA martonvásári agrártudományi kutatóközpontjában a kukorica- és búzakutatás rejtelmeivel, a gabonafehérjék és a túlélő növények változatos világával várják a látogatókat.