De most az európai kormányoknak dobta fel ezzel a labdát a Bizottság. A kontinens kormányzatai egyszerű ok miatt ellenkeznek: az ÁFA mértéke országról országra változik, 15 és 25 % között. Ebből nyilvánvalóan mindenki majd Luxemburgban akarja majd bejegyezni magát, ahol az ÁFA csak 15%. Ez a kiesés csapást jelenthet az európai országok adóbevételeire. Véleményük szerint az USA-beli cégeknek minden európai országban be kellene jegyezniük magukat.
"A tagok csupán kis többsége van a francia javaslat mellett. Ez nem egyhangú vélemény" - nyilatkozta az Európai Bizottság hivatalnoka. Két főbb dolgot kell megbeszélnie a miniszteri munkacsoportoknak. Az első a torta felosztása. Miközben a francia javaslat megoldana sok gondot, addig a nyilvánvalóan nem unión belüli cégeket diszkrimináló volta miatt lehetséges, hogy nem felel meg a világkereskedelmi szabályoknak. Alternatíva lehet a belgiumi delegáció javaslata, mely szerint a nem-EU vállalatok csak egyik országban jegyzik be magukat, de a bevételeket elosztják.
Az Unió adózási biztosa, Frits Bolkestein előre látja a javaslat elfogadásával szembeni kifogásokat. "A bizottsági tagok fő célja a digitális kereskedelemről szóló egyértelmű szabályozás kidolgozása. Az eddig kidolgozott könnyítések, mint az egy helyen történő regisztráció és az ezzel járó dolgok vitákat fognak kavarni."
A hagyományos információs forrásokat segítő, és új üzleti modellek kifejlesztését támogató SIIA (Software Industry and Information Association) üdvözölte a Bizottság szándékát az ÁFA-struktúra átdolgozására, de határozott óvatosságra intett a többszörös regisztráció bevezetésével szemben.