A Vivendi helyi távközlési cégekkel és az energiaipari Elektrimmel osztozik a PTC 51%-os tulajdonrészén. A Deutsche Telekom 45%-kal részesedik a vállalatból, a fennmaradó 4% a Holdco nevű helyi vállalaté.
Marc Boudier, a Vivendi kelet-európai régióigazgatója szerint részükről még nem született döntés az ügyben. Elmondása szerint a következő felügyelőbizottsági ülés feladata lesz megadni erre a kérdésre a választ.
Korábban a Centertel is bejelentette, elképzelhető, hogy nem vesznek részt a pályáztatáson.
A helyi vállalatok túlzottan magasnak találják az engedélyek árát, és szerintük - a lengyel piac méreteit tekintve - öt helyett maximum négy engedélyt lehetne kiadni.
Jan Luczak, a lengyel távközlési miniszter tanácsadója azt nyilatkozta, hogy a tender lezárása után új jelentkezőknek nem fognak engedélyt adni, és csak a tender nyertesei igényelhetnek a jövőben újabb frekvenciákat. Ettől a szándékuktól akkor sem állnak el, ha kevesebb mint öt jelentkező lenne a tenderen.
A jövő évi költségvetés szempontjából a tender sikeres lebonyolítása különben kulcsfontosságú, a bevételkiesés óriási problémákat okozhat a lengyel kormánynak.
Korábban Tomasz Szyszko miniszter bizakodóan nyilatkozott, ő legalább hat jelentkezőre számít, és elmondása szerint eddig 18 tenderdokumentációra volt vevő.
Egyébként a kiírás megvásárlásának határidejét újra meghosszabbították - holnapig.
A miniszter elmondta, hogy mindhárom GSM-szolgáltató megvásárolta már a dokumentációt, csakúgy, mint a földi szolgáltató Netia, a spanyol Telefónica és a hongkongi Hutchison Whampoa.
Luczak elmondta azt is, hogy a GSM-szolgáltatókat akkor is hálózatuk rendelkezésre bocsátására fogják kötelezni az új UMTS-szolgáltatók javára, ha ők maguk nincsenek a nyertesek között.
Az érintett cégek szerint a minisztériumnak nem áll jogában ilyen kötelezettséget rájuk erőltetni. A PTC jogászai szerint ez a lépés a korábban garantált jogok visszavonását jelentené, ami törvénytelen írta a Reuters.