Magyarország első internetes kémiaversenye március 24-től indította el legújabb fordulóját, amelynek során az érdeklődő diákok otthoni kísérleteket végezhetnek el. Az új kezdeményezés célja, hogy népszerűsítse a kémiát a középiskolások körében.
A Laborkaland Online internetes kémiaverseny szervezői nem zseni kémikusokat keresnek, hanem olyan diákokat, akiket érdekel, hogyan működik a világ körülöttünk. A feladatok a középiskolás tananyagra alapulnak, a könnyen megoldható, a felvetett problémákra adott válaszok pedig rávilágítanak a kémia mindennapjainkban betöltött szerepére. A Laborkaland Online legfontosabb célja, hogy minél több diák csodálkozhasson rá a kémia világára, az internet pedig kitűnően alkalmas erre a célra, hiszen itt bárki hozzáférhet a feladatokhoz, tesztsorokhoz.
A verseny eddigi statisztikái azt mutatják, hogy új megközelítéssel, a mindennapi életből vett példákon keresztül a diákok sokkal jobban motiválhatók, és jobban bevonhatók a feladatok megoldásába, illetve a kémia alaptörvényeinek megismerésébe. A középiskolásoknak eddig többek között a következő kérdésekre kellett választ találniuk a kémia segítségével: hogyan készítettek fagylaltot a mélyhűtő feltalálása előtt, miért sózzuk az utakat, miért veszélyes a gőz a fürdőszobában, egyáltalán mi a különbség a gáz és a gőz között, hogyan lesz szappan a panírból, mi történik a dinnyével, ha tengervízben hűtjük, mitől függ a sajtban a lyukak mérete, mennyi alkohol van a kefirben…
Magyarország első, a kémia népszerűsítését célul kitűző online versenyét a független laboratóriumokat működtető WESSLING Hungary Kft. és a Csodák Palotája szervezésében bonyolítják le. A verseny nem tét nélküli, hiszen a legjobban teljesítő diákok egy laboratóriumi kalandnapon vehetnek részt, és kísérletezhetnek a Csodák Palotájában!