Erényi említést tett az egységes hírközlési törvénnyel kapcsolatos további teendőkről: 2000. november 30-ig egyeztetett tervezet, 2001. január 31-ig a még szükséges átdolgozások, módosítások elkészítése; a jövő év első fél évében fogja az Országgyűlés tárgyalni és várhatóan elfogadni az új törvényt, amely azután 2001. január elsején léphet hatályba. Nagy Márta, a GVH elnökhelyettese hangsúlyozta, az átmeneti időszakban a versenytörvény mellett a versenyhatóság és a szektorális felügyeleti hatóság (Híf) együttműködése is szükséges. A legfontosabb teendőket így summázta: költségelkülönítés és kontroll; átmenetet segítő jellegű eht.-törvény; új piacra lépők pozitív diszkriminációja; a nélkülözhetetlen eszközökhöz való hozzáférés biztosítása; hálózatok költségalapú összekapcsolása; független szabályozó hatóság.
Beck György szólt arról, hogy az e-business 1999-ben a világon 49,1 milliárd dollár forgalmat generált, és ez az érték 2003-ra várhatóan 1328,9 milliárd dollár lesz. A jövőben nő a távközlési értéknövelt szolgáltatások volumene, miközben a telekommunikáció az egyik legtöbbet IT-re költő ágazat marad.
Konferenciánkkal az volt a célunk, hogy megmutassuk, hol tart, és közösen keressük, merre kell mennie a magyar távközlési piacnak - mondta Horváth Pál, a PanTel vezérigazgatója. A délután folyamán a jelenlevők a PanTel eredményeiről kaptak tájékoztatást. Szó volt az IP-ről, mint a jövő üzletének a protokolljáról, a hálózat megválasztásának a jelentőségéről, a cég által kialakított személyre szabott értékesítésről és a versenyhelyzetben lévő távközlési cég ügyfélkapcsolatáról.