- A szándék minden alapot nélkülöz, és ezért nem kommentálható - jelentette ki a német pénzügyminisztérium.
A Viag Interkom és a Mobilcom az árverés közel 99 milliárd márkás összegéből egyaránt mintegy 16 milliárd márkának megfelelő összeget fizetett.
A Viag indoklása szerint az aukciós árakat mesterségesen hajtották fel: az aukció akkor ért véget, amikor a két "nagy", a Deutsche Telekom és a Mannesmann Mobilfunk beleegyeztek, hogy az eredetileg három frekvencia helyett csak kettő-kettőt szerezzenek meg, s ezzel végül mind a hat, versenyben maradt résztvevő licenchez jutott. A Viag szerint ezt a végeredményt már gyakorlatilag a Debitel kiesése után közvetlenül is el lehetett volna érni, alacsonyabb szinten, amikor a licitek összértéke csupán 65 milliárd márka volt. A Viag szóvivője szerint a gazdaságilag indokolhatatlan rész az az összeg, ami a Debitel kiszállása után még az árverés összbevételére rakódott.
A Viag ugyanakkor nem kívánja bírósági útra terelni az ügyet és keresetet benyújtani, inkább közvetlenül a pénzügyminisztériumhoz és a távközlési felügyelő hatósághoz apellál. Mint állítja, a magas licencdíj miatt a cégnél hiányoznak a pénzügyi eszközök az innovatívabb munkahelyek létesítésére, s ezeket a kihatásokat a felelősöknek is el kell ismerniük.
A Mobilcom keresete szerint a licencdíjaknál az állami bevételek egy jogilag nem számításba vehető módjáról van szó, ezért a cég az árverés jogszerűségét kérdőjelezve kér pénzvisszatérítést.