A Cisco kutatása szerint ma még kiaknázatlan a digitalizációban rejlő üzleti lehetőségek 80 százaléka

forrás: Prím Online, 2016. április 16. 09:16

A Cisco tanulmánya 16 iparág vizsgálata alapján arra a következtetésre jutott, hogy 2015-ben a cégek csupán az elérhető digitális érték (Digital Value at Stake) 20 százalékát tudták realizálni. A digitális értéket a kutatók két fő szempont alapján mérték: a digitális beruházások és innovációk által generált új bevételi források és megtakarítások, valamint a digitális képességeiket versenyelőnnyé alakító iparági szereplők értékének változása.

A “Where to Begin Your Journey to Digital Value in the Private Sector” című jelentésben 16 iparágból, több mint 350 digitális esettanulmányról olvasható elemzés. Ezekből kirajzolódik, hogy az elkövetkezendő évtizedben a 16 ágazat közül hat – gyártás, pénzügyi szolgáltatások, kiskereskedelem, távközlés, egészségügy, és olaj- és gázkitermelés – adja majd a teljes potenciális digitális érték háromnegyedét. Az olyan vezető digitális vállalatok, mint az Apple, az Uber, vagy a Tesla, sokkal hatékonyabban képesek a vásárlók számára értéket nyújtani, mert nyitottak az új üzleti modellek kialakítására. 

 

A kiskereskedelemben digitális beruházásokkal növelhető a vásárlói hűség és a forgalom, és így a kereskedők felvehetik a versenyt a csak online felületeken működő versenytársaikkal. A kereskedelemben csupán a jobb adatelemzési módszerek 285 milliárd dollár lehetőséget rejtenek, ugyanakkor a Cisco becslése szerint a szektor a potenciális digitális érték csupán 15 százalékát realizálta 2015-ben.

 

Minden iparágra igaz, hogy olyan digitális üzleti megoldások segítségével állíthatják elő a legnagyobb értéket, amelyek IT intenzívek (informatikai alapú termékek vagy szolgáltatások), és képesek megteremteni az informatika (IT) és az üzemeltetés (operational technology - OT) közötti hatékony együttműködést. 

 

 

A digitális vállalkozások számára a kiberbiztonság kulcskérdés, és a sikeres kiberbiztonsági stratégiák 5,3 billió dolláros értéket jelenthetnek a privát szektorban a következő évtized során. Ennek az értéknek a 68%-a akkor realizálható, ha a vállalatok hatékonyan képesek integrálni a kiberbiztonságot digitális megoldásaikba. 

 

Miközben az olyan fogyasztói technológiák (B2C), mint a testen viselhető eszközök, jelentős digitális értéket teremtenek, ugyanakkor a B2B világban a felhasználó központú digitális munkahelyi megoldások, pl. a mobilitás, vagy a videókonferencia, is jelentősen növelik a vállalkozások képességét a gyorsabb és hatékonyabb innovációra. 

 

A teljes jelentést itt olvashatja el: http://c-cf.link/?S15R12