A T-Systems Magyarország szakértői a közelmúltban sikeres elektronikus aláírást hajtottak végre 12 288 bit kulcshosszúságú tanúsítvánnyal a Virtuális Személyazonosság kutatási projekt keretén belül.
Az eredmény mérföldkőnek számít a jövőbeli hosszú távú adatvédelmi technológiák, illetve a személyi adatok tartós védelme és a tranzakció hitelesítések szempontjából. A projektfeladat keretében a T-Systems szakemberei tesztelték azokat a felhasználó oldali alkalmazásokat is (pl. böngészők), amelyek képesek befogadni ilyen hosszúságú kulcsokat. Az előzetes várakozásokkal ellentétben nagyon sok szoftver képes már ma is ilyen hosszúságú kulcs használatára. A 12 288 bites kulcsok figyelembe véve a jelenlegi számítástechnikai bővülési trendeket is elvileg előreláthatólag több mint 100 évig (vagy a gyakorlatban is működő kvantumszámítógép kifejlesztéséig) nem lesznek feltörhetőek nyers számítási kapacitással. Összehasonlításképpen a jelenlegi rendszerekben a 2 048 bites kulcshosszúság biztonságosnak számít. A teszt során kiderült, hogy habár maga a kulcsgenerálás időigényes folyamat, de a létrehozott megerősített biztonságú kulcs használata elfogadható ügyféloldali válaszidőkkel történik. Ez különösen fontos a mobil készülékeken futó alkalmazások, tranzakciók hitelesítése esetén.
A T-Systems Magyarország Virtuális Személyazonosság kutatási projektjének célja, hogy a kialakítandó megoldásban a biometrikus azonosítás és a központi kulcstárolás összekapcsolásával tranzakciók egyszerű és megbízható hitelesítése valósuljon meg, és így a jövőben különböző kártyák nélkül, mobiltelefon segítségével lehetővé váljon a gyors és biztonságos ügyintézés személyazonosítást igénylő esetekben az Y és Z generáció számára.