A Check Point Software Technologies Ltd. kiadta legújabb Threat Index jelentését, melyben összegyűjtötték a 2016 áprilisában a szervezetek hálózatai és mobil eszközei elleni támadások során világszerte leggyakrabban használt rosszindulatú programcsaládokat.
A Check Point 2000 különböző rosszindulatú programcsaládot azonosított be április hónapban, és ez több, mint 50 százalékos növekedést jelent az elöző hónaphoz képest. A jelentés a szervezetek hálózatai elleni fenyegetések széles körét azonosítja be, illetve bemutatja azon kihívások léptékét, melyeket a biztonsági csapatoknak figyelembe kell venniük az üzleti szempontból kritikus információikra irányuló támadások elleni védelem kapcsán.
A legfontosabb megállapítások:
„A szervezetek mobilitástól való függősége folyamatosan nő; a jelentés világosan megmutatja, hogy a cyber bűnözők kihasználják ezen eszközöket, tekintve, hogy a nagyvállalatok informatika biztonsági rendszerei leggyengébb láncszemének bizonyulnak,” mondta Michael Shaulov, a Check Point mobiltermék-menedzsment vezetője. „Ezek az adatok azt is megerősítik, hogy a vállalatoknak nem csak a hálózatokon van szükségük fejlett fenyegetések elleni védelemre vonatkozó stratégiára, hanem valamennyi végponton és a mobil eszközökön is: így tudják leghatékonyabban megállítani a rosszindulatú programokat már a fertőzés előtti szakaszban.”
Április egészét tekintve, a Conficker volt a leggyakoribb rosszindulatú programcsalád: a beazonosított támadások 17 százalékáért volt felelős; a Salty 12 százalékért, míg a Zeroaccess 6 százalékért. A 10 leggyakoribb programcsaládhoz a beazonosított támadások több, mint fele volt köthető:
A három vezető rosszindulatú programcsoport április hónapban:
A Check Point Threat Index
Alapja a ThreatCloud World Cyber Threat Mapről szerzett adatok, melyek valós időben követik nyomon, hogy világszerte hol és miként jelentkeznek a cybertámadások. A Threat Mapet a Check Point’s ThreatCloudTM intelligence, a cyberbűnőzés elleni legnagyobb, kollaboráción alapuló hálózat látja el a fenyegetéseket érzékelő rendszerek globális hálózatából származó, fenyegetésekkel kapcsolatos adatokkal és támadási trendekre vonatkozó információkkal. A ThreatCloud adatbázis 250 milliónál is több címet tartalmaz, 11 milliónál több rosszindulatú aláírást és 5,5 milliónál több fertőzött weboldalt, miközben napi szinten több millió rosszindulatú elemet azonosít be.
A Check Point Threat Prevention Resources elérhető: http://www.checkpoint.com/threat-prevention-resources/index.html.