Az Utópia Szintetizátor Interaktív Kiállítás és Konferencia helyszíne, a Szeged városában található Szent-Györgyi Albert Agora, a régió multikulturális és tudományos rendezvényközpontja, ami egy 2012 decemberében átadott, high-tech építménykomplexum.
A kiállítás az Agóra Informatóriumában lesz megtekinthető, ahol bemutatókra, előadásokra is sor kerül majd minden nap, a szakmai beszélgetések és a nagyobb koncertek helyszíne a Díszterem lesz.
A rendezvény alaptémája az elektronikus zene világának kronológiai, művészi, szakmai és tudományos bemutatása interaktív módon, a szakmai követelményeknek megfelelően magas színvonalon.
Az eseménysorozat programjainak mátrixát, a kiállításon túl, workshop-okból, interjúkból, koncertekből, zenei performanszokból építettük fel. Bízunk abban, hogy e komplex kínálat minden látogatónak maradandó élményt fog nyújtani. A tárlat ritkaságai között szerepelnek olyan technológiai megoldások, melyeket eddig ilyen formában, ilyen keretek között nem láthatott még sem a szakma, sem a nagyérdemű publikum. Számos olyan hangszer és berendezés lesz megtekinthető, melyek sorsa a volt keleti blokkban kezdődött és ért is véget, viszont ezek - többségükben - túlszárnyalták a keletkezésüket ihlető, nyugatról jött, forradalmi újításokat.
Aki eljön az Utopia Szintetizátor Interaktív Kiállítás és Konferencia programjaira, találkozhat a hang és a fantázia mérnökeivel, meghallgathatja zenéiket, megnézheti, és ki is próbálhatja berendezéseiket, hangszereiket.
A szintetizátor kiállítás terében, az Informatóriumban, a napi tárlatzárásokat követően, neves gondolkodók segítségével, a múlt, a jelen és a jövő megidézésével, az Utópia vízióiban kutakodunk, analizálunk, szintetizálunk.
Kiállításra kerülő eszközök:
CMI Fairlight I, II, E-mu Systems Emulator I, II, III, Emax I, II, Macbeth-Modular System, Moog Minimoog Model-D, New England Digital-Synclavier 9600 I, II, Oberheim Expander, OB-8, PPG Wave Waveterm A, 2.2, Waveterm B, 2.3, Wavecomputer 340-380, Roland Jupiter 4, 8, Sequental Circuits Prophet 5, Prophet VS, Was-Modular.
ARP Avatar, Korg MS-10, 20, 50, MS-Seq., VC-10, M1, DSS 1, Roland D-50, Jupiter 4, Yamaha DX 7, DX 1, CS 80.
Crumar Multiman-s, E-mu Systems Emax I, Korg MS-Mini System, Moog Prodigy, Roland Juno 60, Proto(n)stars Modular, Serge Modular.
Az előadások, interjúk, workshopok meghívott előadói:
Rendezvényünket összekapcsoljuk a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) által létrehozott és fejlesztett világszínvonalú Informatika Történeti Kiállítás megtekintésével, hiszen az elektronikus zene technológiájának a fejlődése már korai stádiumában összekapcsolódott az informatika és a kibernetika technológiájának a fejlődésével. A Jövő múltja címe viselő Informatika Történeti Kiállítás anyaga egy mintegy negyven év alatt létrehozott tudományos, muzeális gyűjteményen alapul. A tárlat ezeregyszáz négyzetméteren mutatja be az informatika fejlődését az abakusztól a modern személyi számítógépekig és videojátékokig. A gyűjteményben számos rendkívül ritka, hatalmas számítógép konfiguráció is megtekinthető, mint például a Razdan tranzisztoros számítógép. Az NJSZT Szent-Györgyi Albert Agorában található Informatika Történeti Kiállítása azért is világkuriózum, mert a volt keleti blokk és a Nyugat technológiái találkoznak benne.
A kiállításon, a szakmai előadásokon a részvétel regisztrációhoz és a belépőjegy megváltásához kötött. A megváltott belépőjegy egyszeri belépésre jogosít fel.