A szolgáltatók legfőbb panasza a kiírás azon feltételével kapcsolatos, hogy az új engedéllyel rendelkezők automatikusan roaming jogot kapnának a régi GSM-szolgáltatók hálózatában. A hálózat rendelkezésre bocsátásának kötelezettsége akkor lépne érvénybe, amikor az UMTS-hálózat lefedte az ország 30%-át, a GSM-cégek szerint ezt 50%-ra kellene módosítani.
Az is elképzelhető, hogy a cégek részt vesznek a tenderen, de bírósághoz fordulnak a szóban forgó feltétel megváltoztatásának érdekében.
Mint az már korábban is elhangzott, a cégek magasnak találják az engedélyek árát is, illetve szerintük csak négy szolgáltató részére van piac az országban. Aránytalannak találják azt is, hogy a résztvevőknek a minisztérium nevére kiállított váltó formájában kell bemutatniuk a 650 millió eurót, ami egyben lehetetlenné tenné, hogy a nyertesek a feltételeket illetően tárgyalásokba bocsátkozzanak a minisztériummal.
A szolgáltatók határozottan tagadták, hogy a céljuk tender hosszú távú elhalasztása lenne.
Viszont úgy tűnik, hogy a Centertel két vasat is tart a tűzben. A TPSA lengyel földi távközlési monopólium - a Centertel tulajdonosa - nyilatkozata szerint elégedettek a lengyel UMTS-tenderben meghatározott engedélyárral.
Múlt héten még arról tájékoztatta a sajtót a Centertel, hogy foglalkoznak a tender bojkottálásának gondolatával, mert túlzottan magasnak találják a 650 millió eurós árat, és félnek, hogy a kiírás feltételei sérteni fogják a már most is üzemelő szolgáltatók érdekeit.
Most Pawel Rzepka igazgató azt mondta a PAP lengyel hírügynökségnek, helyesnek tartják, hogy nem árverés keretében értékesítik az engedélyeket, és megfelelőnek tartják az árat, amit a költségvetés szükségletei és a befektetők pénzügyi lehetőségei alapján kalkulált ki a kormány.
A kormány múlt hét végén a holland ABN Amro bankot választotta az engedélyértékesítés során elvégzendő tanácsadói feladatok ellátására - írta a Reuters.