Anglia, Németország, Ausztria, Magyarország, Finnország, Lengyel- és Csehország adott otthont a WSC Európa szerte zajló elődöntő sorozatának, ahonnan 6 csapat egyenes ágon jutott tovább a július 1-én megrendezésre kerülő londoni döntőbe és az azt megelőző 5 napos intenzív felkészítő tréningre. A héten, több mint 350 online jelentkező közül további 5 csapatnak szavazott bizalmat a nemzetközi szakemberekből álló zsűri. A döntősök hamarosan Európa legjobbjaival mérkőzhetnek meg az első helyért!
A nemzetközi női startup verseny jelentkezési határideje lezárult, valamint véget értek a lokális selejtezők is ahol Európa nagyvárosaiban, köztük Magyarországon is 2 perces "Elevator Pitch" keretében mutatkoztak be a versenyzők, visszajelzés és a döntőbe való, egyenes ági bejutás reményében. A nemzetközi mezőnyben, három magyar csapat, a MagikMe, a Notch Interfaces és a HeatVentors is képviselteti majd magát.
„Nagy örömmel tölt el bennünket a hazai csapatok jelenléte és az, hogy az elmúlt évekhez képest óriási minőségi változást figyeltünk meg. A nem csak női tagokból álló csapatok egyre bátrabbak és egyre jobban előkészített projektekkel szállnak versenybe.“ - Lukács Andrea, CEO
A Német Startup Szövetség és az Európai Startup Hálózat 2016 évi Európai Startup Monitor felméréséből kiderül, hogy az európai startup cégalapítók átlagosan 29,9 évesek, és többségben (85, 2%) férfiak. Így a női startupperek aránya az európai országokban 15 százalék alatt van, ami magasabb, mint a nemzetközi átlag, de még mindig nem kielégítő. A Women Startup Competition csapata 3 éve dolgozik a női alapítású, vagy 50 százalékban női irányítás alatt álló kisvállalkozásokkal, segítve azok fejlesztését és tőke emelését.
Az idei verseny számokban
A negyedik Women Startup Competition esemény összesen több mint 350 csapat jelentkezését fogadta online. A verseny eddigi története alatt a nevezések száma a triplájára emelkedett, az elmúlt három évben pedig több mint 1 millió 360 ezer dollár értékű befektetési forráshoz juttatták a nyertes vállalkozásokat.
Idén összesen 36 országból érkeztek jelentkezések a zömében női alapítású csapatoktól. A verseny a legnagyobb érdeklődésre az Egyesült Királyságban, Lengyelországban és Ausztriában tartott számot. A női és férfi alapítók aránya a nevezések között, a női alapítók javára 68/31 százalék, ezzel szemben a női és férfi alkalmazottak aránya szinte kiegyenlített 42% női és 57%-ban férfi munkaerő alkalmazása mellett. Kiemelkedő az orvos technológiai vagy egészség megőrzési ötletekkel pályázók aránya (39%), ezt követik a szoftverfejlesztési (27%) az oktatás reform ötletek (23%) és a mobiltechnológiaiával és divattal kapcsolatos kezdeményezések (20%). A Women Startup Competition eddig is büszkén állt az olyan szociális innovációk és társadalmi kezdeményezések mögé, amelyek profi módon segítik a kisebbségek integrációját. A jelentkezők között a szociális és társadalmi problémák megoldására, valamint környezetvédelmi kérdésekre fókuszáló kezdeményezések különösen nagy számban fordultak elő.
Azokat a csapatok is lehetőséget kaptak a döntőbe való bejutásra, akik nem tudtak személyesen megjelenlli az elődöntőkön, hiszen az online legjobb nevezéseket benyújtók közül nemzetközi zsűri rangsorolta és választotta ki a jelentkezőket. Az izgalmaknak koránt sincs még vége, hiszen közönség szavazás útján további egy csapat juthat tovább a londoni döntőbe. A jelentkezőkre május 5-ig a következő linken lehet szavazni: http://wsc.deckr.co/
„Azért szeretem a sokszínű és sokrétű online zsűrit, mert az értékelésekben olyan szakmai kérdéseket és tapasztalatokból adódó véleményéket tudnak megfogalmazni, amelyek egy rövid pitch versenyben az időhiány miatt esetleg eltűnnek. Így sokkal jobb és pontosabb szakmai áttekintéssel tudott összeállni az a végső 12 akik a londoni felkészítőn és Demo Day-en részt vehetnek." - Müller Tamás, a verseny alapítója.
A Women Startup Competition 2017 döntőbe jutott csapatai
+ 1: Csapat közönség szavazás útján juthat tovább a londoni döntőbe: http://wsc.deckr.co/