Három jelentős új ipari taggal, az Antenna Hungáriával, a Compaqkal és az MTA SZTAKI-val bővült a Műegyetem és az ELTE által 1998-ban alapított, egyesületként működő Egyetemközi Távközlési és Informatikai Központ (ETIK).
Az új belépőkkel már nyolcra növekedett azon szervezetek száma, amelyek támogatják az infokommunikációs szektor k+f és az ehhez szorosan kapcsolódó oktatási tevékenységét. A belépőket bemutató sajtótájékoztatón, november 14-én az is elhangzott, hogy az Oktatási Minisztérium Informatikai Helyettes Államtitkársága által az egyetemek részére kooperációs kutatási központ témában kiírt pályázaton az ETIK abszolút első helyet szerzett, így várható, hogy állami támogatásban fog részesülni a következő években. Az egyesület anyagi bázisát továbbra is az ipari tagok 6 millió forint/év tagdíja biztosítja. Jelenleg tíz k+f téma van elfogadva, illetve kidolgozás alatt, ám közöttük találhatók közös csomópontok, a legtöbb téma a hálózatokkal foglalkozik.
Beck György (Compaq) azt hangsúlyozta, hogy az egyesület az agyelszívás ellen hat és követendő mintául szolgálhat más ágazatoknak, továbbá segítheti bizonyos corporate szintű Compaq-szoftverfejlesztések magyarországi megvalósulását. Tormási György (Antenna Hungária) kiemelte, az együttműködés révén fiatal, jó képességű szakembereket szerezhetnek. Inzelt Péter (MTA SZTAKI) szerint az együttműködés új módját adó ETIK abban is segít, hogy jelenlétüket előtérbe hozza.