Gazdagabb interaktív kínálattal nyit meg a Gateway To Space űrkiállítás

forrás: Prím Online, 2017. június 30. 08:14

Július 1-jén nem csupán a világ legnagyobb utazó űrkiállítása, a Gateway to Space landol a Millenárisban, de egy különleges 3D-s vetítési technikával és gyönyörű animációval illusztrált ökomusical is várja a nagyérdeműt a kiállítás alatt.

Gazdagabb interaktív kínálattal nyit meg - a tavalyi siker után újra - a Gateway To Space űrkiállítás, ami ezúttal egy lenyűgözően látványos zenei produkcióval is bővül. A történet szerint a közeli jövőben a Föld az emberi felelőtlenség miatt veszélyben van. A környezetszennyezés a természeti kincsek pazarlása végzetes következményekhez vezetett. A jövőben már nem lehet megoldani a problémát. Egyetlen megoldás lehetséges – az időutazás. Vissza kell menni a múltba – 2014- be és ott kell megakadályozni, hogy a jövőben ne történjék meg az ökológiai katasztrófa.

 

A furcsa kezdet után átlagosan folytatódik a történet, mint ahogyan a nyár is átlagosan kezdődik Juli és testvére számára, élvezik a vakációt,  a suli nélküli perceket, ám a nap mégsem úgy alakul, ahogyan azt ők eredetileg elképzelték. Váratlanul megjelenik FutuRobi, aki a jövőből érkezett hozzájuk és segítségül hívja őket, hogy közösen oldják meg a jövő gondjait. Így vette kezdetét egy izgalmas időutazás, amiből rengeteget tanulhattak mind a kicsik, mind a nagyok. Futurobi egy kicsi, de figyelemreméltó képességekkel rendelkező robot a jövőből, aki a jelenkori gyerekek segítségét kéri a jövőbeli problémák megoldásában. Van egy időutazó járműve (ami egyben űrhajó, repülő, tengeralattjáró, stb), és a kezébe épített nanoprojektorokkal csaknem mindent elő tud állítani, a lepkehálótól a robot alkatrészeken át a csokiig. Tud repülni, a high-tech szemüvegével láthatatlan dolgokat is megláthat. 

 

 

Az előadás során különleges 3D-s vetítési technikával, gyönyörű animációkkal teszi kivételes élménnyé ezt a zenés darabot. Érdemes újból és újból meghallgatni és megfontolni FutuRobi történeteit, aminek üzenete az, hogy a földet unokáink számára is tisztán, élhető módon kell tovább adnunk. „Az előadásban alkalmazott CyberGuru szoftver-hardver rendszer háromdimenziós, virtuális karakterek valós idejű interaktív kommunikációját teszi lehetővé, emberi irányítással” – mesélte Illés Gabriella producer, a kiállítást szervező Future Exhibitions Group vezetője . "A közönség azt tapasztalja majd, hogy egy háromdimenziós virtuális karakterrel folytathat interaktív kommunikációt, amely válaszol, érzelmeket fejez ki” - tette hozzá a producer.

 

A rendszer plazma TV-n, illetve projektoron kivetítve nagyobb közönség interaktív elérésére is alkalmas. A szoftver a háttérben tetszőleges kép és videó-lejátszásra képes, így egyszerű videó-rögzítéssel a különböző multimédiás videó-anyagok gyártása minden eddiginél gyorsabban és hatékonyabban lehetséges.

 

A tavalyi kiállításhoz képest idén nagyobb teret kap az interaktív rész, ahol különböző szimulátorokon keresztül tesztelhetjük magunkat, hogy milyen pilóták lehetnénk. Speciális, úgynevezett zérógravitációs géppel kóstolhatunk bele az űrbéli létbe, továbbá kipróbálhatjuk, hogy milyen az űrben szerelni és milyen nehézségekkel kell ott még megküzdeni.

 

A Gateway to Space kiállítás részeként, vadonatúj VR élményekkel várják a látogatókat: itt próbálhatják ki az érdeklődők először Dronestorm – Drónvihar,   minden korosztály számára remek szórakozást nyújtó VR játékot, ahol  az űrállomás védelmezőivé válnak a játékosok és  egymással együttműködve kell szembeszállniuk a gonosz drónok támadásaival. A Time Zombies / Space Station – Űrzombik játék is pedig inkább tinédzsereknek ajánlott, a feladat, túlélni a zombi hordák rohamait. 

 

Indulás előtt érdemes a www.urkiallitas.hu oldalon kalandozni az információkért.