Idén három magyar startup vállalkozás vehet részt Telenor Accelerate programban. A szakmai zsűri döntése értelmében 2017-ben egy gyerekeknek szánt virtuális pénztárcát fejlesztő Family Finances alkalmazás, az oktatást gamifikáció segítségével élvezetesebbé tevő BeeTheBest, és a mozgó részleteket tartalmazó fotókat készítő Vimage alkalmazás fejlesztői vehetnek részt a gyorsító programban. Az induló vállalkozásokat a Telenor pénzügyi befektetéssel és szakmai támogatással segíti.
A tavalyi program sikerét követően a Telenor Magyarország másodszor is meghirdette startupokat támogató akcelerátor pályázatát, a Telenor Accelerate programot, mely idén három digitális megoldásokat fejlesztő, induló vállalkozás munkáját segíti.
A 2017-es Telenor Accelerate nyertesei és leendő mentoraik:
A 2017-es Telenor Accelerate programra 110 startup vállalkozás jelentkezett, amelyek közül előválogatás során választották ki azt a kilenc csapatot, akik a szeptember 26-án megrendezett Pitch Day-en tarthattak előadást a szakmai zsűri előtt. Közülük jutott be három nyertes startup a programba, melyek 5-10 millió forintos befektetést, és összesen 150 millió forint értékű támogatást kapnak a Telenortól.
„Büszke vagyok arra, hogy a tavalyi első program után idén is ilyen sok startup vállalkozás jelentkezett a felhívásra. Kíváncsian várom, hogy a közös gyorsítást követően milyen pályát futnak be ezek a kiemelkedően tehetséges csapatok. Komoly innovációs erő van a fiatal magyar startupokban, mi is sokat tanulhatunk tőlük. Az általuk fejlesztett digitális megoldások hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Magyarország minél gyorsabban a digitális fejlődés élvonalába kerüljön” – mondta Alexandra Reich, a Telenor Magyarország vezérigazgatója a Telenor Accelerate nyerteseinek kihirdetésekor.
A Telenor Accelerate program folyamatos, egyéni mentorálást, valamint nélkülözhetetlen készségeket biztosító bootcampet kínál. A program során olyan tudásra tehetnek szert a kezdő vállalkozások, amivel valóban felgyorsíthatják a fejlődésüket, és a startupok életében kritikus korai fejlődési időszakban sikerrel vonzhatnak be további pénzügyi befektetőket. A nyertes startupok öt hónapos intenzív képzésen vesznek részt a törökbálinti Telenor Házban, illetve a Kaptárban, ahol co-working irodát is kapnak. A februárig tartó workshopok napjaink legfontosabb digitális technológiáival és módszertanaival ismertetik meg a résztvevőket (service design, lean és agilis módszertan, UI/UX, digitális marketing, growth hacking, fund raising, pitching ismeretek). Emellett a nyertes induló vállalkozásokat a Telenor azzal is segíti, hogy hozzáférést biztosít nemzetközi ügyfélköréhez és partnerhálózatához, pénzügyi forrásokhoz és tapasztalt felsővezetőkhöz.
A Telenor korlátlan belföldi mobil adatforgalmat kínáló Hello Data tarifacsomagot is ad a nyertes startupok tagjainak, míg a programot ugyancsak támogató Samsung egy-egy Samsung Galaxy S8 készüléket, a Microsoft pedig Bizspark felhőszolgáltatást bocsát rendelkezésükre.
A 2016-ban indított Telenor Accelerate volt az első vállalati akcelerátor program Magyarországon. Tavaly az eSports Horizon, a Musicating, a Zoi, a Tickething, és a Zyntern startup cégek jutottak be a programba.